کاشت مو

کاشت مو به روش Micro FIT

5
(23)

ریزش مو یکی از عارضه‌هایی است که در بسیاری از مردان ایرانی وجود دارد. با این حال، این ریزش می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. افزایش سن، تغذیه نامناسب، عدم کنترل استرس و ویژگی‌های ژنتیکی از مهم‌ترین علل این عارضه هستند. ابتدایی‌ترین اثر این ریزش مو، کاهش حس اعتماد به نفس در اشخاص و کاهش میزان سلامت پوست سر است. اگر به دنبال راه حلی قطعی برای حل این مشکل می‌گردید، کاشت مو به روش میکرو FIT بهترین راه حل برای کچلی، طاسی و ریزش موهای شما است.

این روش سال‌های زیادی است که مورد استفاده قرار گرفته و از نظر علمی اثبات شده است و بهترین عملکرد را روی کاشت موی افراد با سنین و شرایط بدنی مختلف به همراه داشته است. اگر قصد دارید با این روش کاشت مو بیشتر آشنا شوید. با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

تاریخچه کاشت مو به روش میکرو FIT

روش میکرو FIT قدمت چندانی ندارد و دهه‌های زیادی نیست که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. علت این مسئله این است که کاشت مو به روش میکرو FIT ، تکنیکی بوده که برای بهبود روش‌های قبلی کاشت مو، از جمله روش کاشت موی FIT ارائه شده است. با این حال، قدمت کم این روش باعث نشده که اعتبار آن زیر سوال برود. کاشت مو به روش میکرو FIT به عنوان یکی از جدیدترین روش های کاشت مو در همین زمان کوتاه، موثر بودن خود را اثبات کرده است.

برای فهمیدن تاریخچه این روش کاشت مو، در ابتدا باید مرور کوتاهی به روش کاشت موی FIT داشته باشیم. این روش کاشت مو، اولین روشی بود که در آن از گرافت های مو برای کاشت استفاده شد. گرافت های مو، بافت‌هایی هستند که در زیر پوست سر قرار دارند و عامل اصلی رشد مو در سر محسوب می‌شوند. در روش FIT برای اولین بار، گرافت ها را از قسمت‌های دیگر بدن که هنوز امکان رشد مو وجود داشت، بیرون می‌آوردند. در مرحله بعد این گرافت ها را در محلی که دچار ریزش مو شده است، کاشت می‌کردند. این روش بسیار موثر بود، اما هنوز مشکلاتی به همراه داشت.

روش کاشت موی میکرو FIT برای حل این مشکلات ابداع شد. این روش تغییرات کوچکی از نظر تجهیزات، میزان گرافت های استخراجی و چند مورد دیگر داد و باعث شد روش کاشت موی میکرو FIT به بهترین روش کاشت مو در سراسر ایران تبدیل شود.

کاشت مو به روش میکرو FIT چیست؟

از مشخصه‌های اصلی این روش کاشت مو این است که به جای بریدن قسمتی از سر برای برداشتن فولیکول‌های مو، با استفاده از میکروسکوپ و سوزن‌هایی بسیار ریز اقدام به برداشتن فولیکول های مو می‌کنند. در این روش بافت‌های سر آسیبی نمی‌بینند و به همین دلیل است که این روش به عنوان دقیق‌ترین روش کاشت مو شناخته می شود و پس از انجام این روش کاشت، مناطقی که فولیکول‌ها از آن برداشته می‌شوند و مناطقی که فولیکو‌ل‌ها به آن پیوند زده می‌شوند کاملاً بهبود یافته و جای زخم باقی نمی‌ماند.

ساختار مو
ساختار مو

این مسئله یکی از مزایای این روش کاشت مو نسبت به روش‌های دیگر از جمله روش کاشت موی FIT است. پس از این که موهای سر به خوبی رشد کرد، موها حتی از حالت طبیعی بیشتر می‌شوند. علاوه بر این، موهای سر بسیار طبیعی به نظر می‌رسند و برخلاف بسیاری دیگر از روش‌های کاشت مو، افراد با دیدن آن نخواهند فهمید که شما کاشت مو انجام داده‌اید.

با این حال، میزان موفقیت این روش به عوامل زیادی بستگی دارد. تنها اگر این روش کاشت مو را به دست یک جراح ماهر انجام دهید و او از جدیدترین دستگاه ها استفاده کند، نتایج بدست آمده از پیوند مو می‌تواند کاملاً متفاوت و عالی باشد. در غیر این صورت ممکن است که برای شما مشکلاتی ایجاد شود و مجبور باشید از روش‌های دیگر کاشت مو استفاده کنید. نتایج این عمل کاشت مو چنان طبیعی خواهد بود که هیچ کس متوجه پیوند مو شما نخواهد شد.

مراحل انجام کاشت مو به روش میکرو FIT

قبل از عمل

پیش از آن که برای این روش کاشت مو آماده شوید باید در جلساتی با پزشک حضور داشته باشید تا مشخص کند که آیا شرایط انجام این عمل را دارید یا خیر. پزشک همچنین سر شما و گرافت های آن را بررسی می‌کند تا ببیند که آیا می‌توان از این گرافت ها استفاده کرد. پس از این که تمامی شرایط سنجیده شد، زمانی را برای انجام کاشت مشخص می‌کنند. در صورتی که سابقه بیماری دارید و یا قرصی مصرف می‌کنید، حتما در این مرحله باید آن را به اطلاع پزشک برسانید.

مراحل انجام عمل میکرو FIT

پس از این که در مرکز کاشت مو نگارین حاضر شدید تا عمل انجام شود، پزشک از داروهای بی‌حسی برای شما استفاده می‌کند چرا که نیازی به بیهوشی نیست و می‌توانید در زمان انجام عمل با پزشک صحبت کنید. روش‌های کاشت مو مبتنی بر کاشت مو به روش FIT تقریباً یکسان هستند. تفاوت بین آنها در نحوه انجام این مراحل و نحوه استفاده از ابزار و وسایل در هنگام کاشت است. در این روش سه مرحله وجود دارد که باید انجام شود تا کاشت مو انجام شود.

  • برداشت واحدهای فولیکولی
  • آماده سازی فولیکول ها
  • کاشت پیوندها
برداشت واحدهای فولیکولی

بعد از این که داروی بی‌حسی اثر کرد و سر به طور کامل بی‌حس شد، مرحله برداشت واحدهای فولیکولی برای کاشت مو به روش میکرو FIT آغاز می‌شود. در این مرحله معمولاً بخشی از پشت سر یا ناحیه زیر ریش را انتخاب می‌کنند و روند برداشت گرافت های مو شروع می شود.

در روش میکرو FIT از دستگاه کاشت مینیاتوری استفاده می‌شود. دستگاه سوراخ هایی با قطر 0.7 تا 0.9 میلی متر ایجاد می‌کند و فولیکول را از بافت اطراف سر جدا کند. سوراخ‌های ایجاد شده بسیار ناچیز هستند، بنابراین برخلاف روش FUT که با خونریزی همراه است و باید به زخم موجود در بانک مو بخیه زده شود، خونریزی نمی‌کنند و نیازی به بخیه ندارند.

پس از برداشتن واحد فولیکول (شامل 1 تا 2 رشته مو)، آن را در محلول مخصوص ذخیره سازی قرار می‌دهند تا از آسیب دیدن جلوگیری شود. این مرحله باید هزاران بار تکرار شود. در روش FIT که جراح از آن استفاده می‌کند از فورسپس برای برداشتن فولیکول استفاده می‌کند ولی در این روش خبری از این ابزار نیست و فرآیند عمل بسیار سریع انجام می‌شود و همچنین درد و خونریزی به همراه نخواهد داشت.

آماده سازی فولیکول
آماده سازی فولیکول‌ها
آماده سازی فولیکول‌ها

فولیکول‌های استخراج شده ابتدا در محلول مخصوص ذخیره سازی قرار می‎‌گیرند و باید قبل از شروع کاشت مورد بررسی قرار گیرند. این کار هم می‌تواند توسط خود جراح انجام شود و ممکن است به طور هم زمان توسط تکنسین دیگری انجام می‌شود تا کار سرعت بیشتری پیدا کند. کادر درمانی یا پزشک با میکروسکوپ فولیکول‌ها را معاینه کرده و آنها را برای کاشت آماده می‌کنند.

کاشت پیوندها

مرحله کاشت در کلیه مراحل مدرن کاشت مو یکسان است، از FUT گرفته تا میکرو FIT همگی به یک روش انجام می‌شوند و در آن جراح سوراخ‌هایی روی سر بیمار ایجاد می‌کند و فولیکول‌ها را با استفاده از ابزار به صورت دستی، به ناحیه گیرنده وارد می‌کند. از آن جایی که بیمار داروهای بی‌حسی مصرف کرده است، این مرحله نیز بدون درد خواهد بود. تنها تفاوت عمده روش میکرو FIT با سایر روش ها در این مرحله ابزارهای دقیق و مینیاتوری برای کاشت گرافت ها می باشد. همین باعث می شود نتایج کاشت مو در این روش بسیار به موهای طبیعی افراد شبیه باشد.

قبل و بعد از عمل کاشت موی Micro Fit
نمونه کاشت موی انجام شده در کلینیک نگارین

قرار دادن فولیکول‌ها در سوراخ‌های ایجاد شده توسط یک ایمپلنتر مینیاتوری مخصوص به انتخاب پزشک شما می‌تواند انجام شود. اگر جراح به اندازه کافی ماهر باشد، نحوه کاشت پیوندها مانند موهای طبیعی شما خواهد شد. در این مرحله، کاشت به مو به روش میکرو FIT انجام شده است و بیمار می‌تواند که به سراغ مراحل بعد از کاشت برود.

بعد از عمل

پس از این که مراحل گفته شده انجام شد، بیمار می‌تواند چند دقیقه‌ای را در مرکز درمانی مربوطه باقی بماند. با این حال، اصلا نیازی به بستری شدن بیمار نیست. بیماری که این روش کاشت مو را انجام داده است می‌تواند سریعا مرکز درمانی را به مقصد خانه ترک کند.

امکان کار کردن پس از انجام عمل نیز وجود دارد ولی بهتر است که یک تا دو روز بیمار در خانه استراحت کند تا خطرات کمتری فولیکول‌های کاشته شده را تهدید کند. حضور در زیر تابش شدید آفتاب ممکن است گاهی خطرناک باشد. به همین دلیل بهتر است که تا چند روز بعد کاشت مو، کمتر در فضای باز تردد کنید.

دست کشیدن به محل کاشت مو و همچنین محل برداشته شدن فولیکول‌ها نیز می‌تواند خطرناک باشد و بهتر است که از این کار اجتناب کنید. همچنین استفاده از شامپو تا چند روز بعد از عمل ممنوع است و فقط از شامپوهایی باید استفاده کنید که پزشک به شما معرفی کرده است. استحمام با آب داغ نیز بهتر است که تا چند روز بعد از عمل انجام نشود. برای خوابیدن نیز بهتر است که حالتی را انتخاب کنید که محل برداشت فولیکول‌ها و کاشت مو با بالش دچار تماس نشود.

آیا کاشت مو به روش میکرو FIT درد دارد؟

در حین عمل به دلیل استفاده از بی حسی موضعی درد خاصی احساس نخواهید کرد. فقط ممکن است تزریق داروی بی حسی کمی برای افرادی که آستانه تحمل آن ها پایین تر است، کمی آزار دهنده باشد.

پس از آن که محل درمانی را ترک کردید و به خانه رسیدید، اثر داروی بی‌حسی به تدریج از بین می‌رود و ممکن است که احساس خارش یا سوزش در ناحیه‌ای از سر داشته باشید. این احساس طبیعی است و به هیچ عنوان یک مشکل محسوب نمی‌شود. باید سعی کنید که به سر خود دست نزنید. تا چند ساعت بعد از این مسئله، خارش و سوز از بین خواهد رفت. پزشک ممکن است که برای شما آنتی بیوتیک نیز تجویز کرده باشد تا در صورت داشتن هر گونه درد احتمالی، آن را تسکین بدهد.

در صورتی که در روی سر کبودی یا ریزش خون دیدید، بهتر است که به پزشک مراجعه کنید ولی اصلا نگران نباشید چرا که هیچ خطر خاصی شما را تهدید نمی‌کند و فقط یک التهاب مقطعی است.

کاندید مناسب کاشت مو به روش میکرو FIT

افرادی که به صورت کلی دارای عارضه‌هایی مانند ریزش مو، کچلی و یا طاسی هستند، می‌‎توانند از این روش استفاده کنند تا موهایی پرپشت و زیبا داشته باشند. به صورت کلی، منعی برای انجام کاشت مو به روش میکرو FIT وجود ندارد و اکثر افراد می‌توانند به خوبی آن را اجرا کنند. با این حال، افرادی که دارای بیماری‌های حاد پوستی هستند، نمی‌توانند این روش کاشت را انجام بدهند. در صورتی که سابقه چنین مسائلی را دارید، بهتر است که این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید.

گروه دیگر از افرادی که نمی‌توانند این روش کاشت مو را انجام بدهند، افرادی هستند که فولیکول‌های سالمی روی سر بدن خود ندارند. این مسئله در موارد بسیار نادری رخ می‌دهد و به صورت کلی در مورد تعداد بسیار کمی از افراد صادق است. در باقی موارد، افراد هیچ مشکلی برای انجام این عمل نخواهند داشت.

مزایای کاشت مو به روش میکرو FIT

از آن جایی که این را اکثر افراد در جهان به عنوان بهترین روش کاشت مو انتخاب می‌کنند، می‌توان گفت که مزایای بسیاری بیشتری نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو دارد.

مقایسه روش Micro Fit با FUT
مقایسه روش Micro Fit با FUT

سرعت کاشت

اولین مزیت این روش این است که سرعت انجام آن بسیار بیشتر از روش‌های دیگر است. در برخی از روش‌های کاشت مو افراد باید چندین ساعت زیر دست پزشک قرار بگیرد تا عمل کاشت انجام شود و این مسئله هم ریسک کاشت مو را بالا می‌برد و هم بیمار و پزشک با خستگی مواجه می‌شوند. در عوض در این روش کاشت مو می‌تواند در حداقل زمان ممکن انجام شود.

بدون درد

یکی دیگر از مزایای این روش این است نیاز به جراحی ندارد. بسیاری از روش‌های کاشت مو، تهاجمی هستند و برای انجام آن‌ها باید قسمت وسیعی از سر را شکافت و خونریزی و درد ناشی از کاشت مو بیمار را آزار می‌دهد. در این روش هیچ کدام از این مسائل وجود ندارد. بیمار حتی بدون بیهوشی این عمل را پشت سر می‌گذارد و به همین دلیل می‌توان گفت که یکی از بی‌خطرترین روش‌های کاشت مو است.

عدم نیاز به تراشیدن موی سر

عدم نیاز به تراشیدن موی سر نیز یکی دیگر از مزیت‌های کاشت مو به روش میکرو FIT است. در اکثر روش‌های کاشت مو پیش از عمل باید موهای خود را کوتاه کنید. این مسئله برای بسیاری از افرادی که به ظاهر و موی خود اهمیت فراوانی می‌دهند، خوشایند نیست. در این روش اصلا نیازی نیست که به موهای خود فکر کنید. فقط باید با پزشک روز کاشت را هماهنگ کرده و در محل حاضر شوید.

بهبود عالی

پس از این که این روش را انجام دادید و حتی قبل از این که موهای شما به طور کامل رشد کنند، جای برداشت فولیکل‌های مو اصلا زخمی بر جای نمی‌گذارد و اگر اسکار یا خراشیدگی باشد، سریعا خوب می‌شود. در بسیاری از روش‌های کاشت مو، امکان باقی ماندن جای زخم و اسکار وجود دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد از انجام آن خودداری می‌کنند.

تخریب کم بانک مو

از دیگر مزایای این روش این است که مناطقی که موها برداشته می‌شوند آسیب جدی نبینند و دیگر نباید نگران کم مویی در نواحی دیگری از سر خود باشید.

قبل و بعد از عمل کاشت موی Micro Fit
نمونه کاشت موی انجام شده در کلینیک نگارین

نتایج عالی با تراکم بالا

پس از این که این عمل کاشت مو را انجام دادید، متوجه خواهید شد که نتایج آن بسیار طبیعی است و انگار که از سال‌ها پیش موهای شما رشد داشته است.

ابزارهای بهتر

ابزارها و دستگاه خاص مورد استفاده در روش کاشت مو میکرو  FIT مزایای بسیار زیادی نسبت به روش FIT دارند. ابزار کاشت در روش FIT می‌تواند سوراخ‌هایی در اندازه‌های مختلف ایجاد کند. برخلاف روش FIT، که فقط از یک پانچ با قطر ثابت استفاده می‌کند و این مسئله فرآیند پیوند فولیکول‌ها را بسیار طولانی می‌کند. در روش میکرو FIT ایمپلنتر قابل چرخش است و به عنوان مته‌ای مینیاتوری عمل می‌کند. این کار باعث می‌شود ایمپلنتر به راحتی در پوست نفوذ کرده و سوراخ‌های بهتری ایجاد کند. میکروفیت برای استخراج فولیکول‌ها نیازی به فورسپس یا ابزار جراحی ندارد. دستگاه مورد استفاده در این روش با استفاده از نیروی مکش، فولیکول را استخراج می‌کند.

هزینه انجام کاشت مو به روش میکرو FIT

هزینه کاشت مو با هر روشی را نمی‌توان به طور دقیق تعیین کرد. علت این مسئله این است که عوامل متعددی روی این مسئله اثرگذار هستند. به عنوان مثال مهارت پزشک، تجهیزات مورد استفاده، میزان و سطح ریزش، مدت زمان موردنظر بیمار برای کاشت و همچنین عوامل ژنتیکی که باعث طولانی‌تر شدن فرآیند کاشت می‌شوند همگی باعث می‌شوند که هزینه کاشت مو به این روش، فقط به صورت تقریبی امکان پذیر باشد. در برخی موارد حتی ممکن است در جلساتی با پزشک شرکت کنید تا هزینه دقیق این روش کاشت مو مشخص شود. با این حال، برای فهمیدن هزینه تقریبی این روش بهتر است که با مرکز کاشت موی نگارین تماس بگیرید تا به شما در این زمینه اطلاعات بیشتری بدهند.

به طور کلی هزینه کاشت مو به روش Micro FIT بین ۷ تا ۹ میلیون تومان می باشد.

خلاصه مطلب

در این مطلب مروری بر روش کاشت مو به روش میکرو FIT داشتیم و دیدیم که این روش چه مزایایی دارد، چگونه انجام می‌شود و چرا آن را بهترین روش کاشت مو می‌دانند. درست است که این روش، بهترین روش کاشت مو محسوب می‌شود اما دریافت بهترین نتیجه از این روش کاشت مو در گرو انجام آن در یک مرکز تخصصی کاشت مو است. مرکز کاشت موی نگارین یکی از مراکزی است که به طور تخصصی روی کاشت مو تمرکز کرده و با استفاده از پزشکان و جراحان مجرب و استفاده از جدیدترین تجهیزات می‌تواند انجام این روش کاشت مو به بهترین شکل ممکن برای شما انجام بدهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 23

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید !

اگر این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، عذر ما را بپذیرید !

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت بهبود این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. ببخشید روش های کاشت مو واقعا انقدر متنوع و زیاد هستن یا اکثرا برای تبلیغات این همه روش رو معرفی میکنید؟

  2. سلام عذرمیخوام موهای جلوی سرم رو که کاشته بودم (تقریبا 2 ماه پیش) مقداریش رو تصادفی با دست جدا کردم از سرم
    اون قسمت از سرم قرمزه و هیچ مویی هم نیست ینی صاف شده کاملا.. مو از ریشه از بین رفته؟؟ اخه موهایی که کنده شدن بهشون نمیخورد از ریشه جدا شده باشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا