کاشت مو

کاشت موی تخصصی در ترکیه | هزینه، معایب و مزایا

5
(44)

ترکیه در همسایگی کشور ما نه تنها به عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگری، بلکه به عنوان مقصدی برای گردشگری پزشکی نیز شناخته می‌شود. هزاران جراح و کلینیک زیبایی در سراسر جهان وجود دارند که با پیشنهادات وسوسه کننده به دنبال جلب نظر متقاضیان هستند. اما آیا در این میان کاشت مو در ترکیه می‌تواند گزینه مناسبی باشد؟

شاید با خود فکر کنید اصلاً چرا باید برای کاشت مو به ترکیه سفر کرد؟ پاسخ اینجاست که دلایل زیادی برای این کار وجود دارد؛ از هزینه‌های پایین  تا گردش در این کشور، دلایلی هستند که ما را برای کاشت مو در این کشور ترغیب می‌کنند. اما آیا از معایب کاشت مو در این کشور اطلاع دارید؟

آیا هزینه‌ای که پرداخت می‌کنیم ارزش نتیجه‌ نهایی کار را دارد؟ با ما همراه باشید.

کاشت مو در ترکیه؛ فرصتی وسوسه انگیز

مسئله کاشت مو در کشور ترکیه موضوع چندان جدیدی نیست؛ از سال 2017 تا کنون نزدیک به 60000 نفر برای کاشت مو به این کشور سفر کرده‌اند. حتی آمار جالب‌تری وجود دارد که نشان می‌دهد بین 150 تا 500 مورد پیوند مو به صورت هفتگی در این کشور در حال انجام است.

اما دلیل استقبال از پیوند مو در این کشور چیست؟ اصلی‌ترین دلیل سفر افراد به این کشور برای انجام کاشت مو را باید هزینه‌های پایین دانست. جالب است بدانید که بیش از 300 کلینیک کاشت مو در این کشور وجود دارد که خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند.

با این حال باید بدانید که هزینه‌های پایین عواقب خاص خود را دارد. درواقع نظارت چندان شدیدی روی فعالیت کلنیک‌های این کشور وجود نداشته و این احتمال وجود دارد که فرایند کاشت مو توسط پرسنل غیرحرفه‌ای انجام شود.

بنابراین این پرسش مطرح می‌شود که آیا کاشت مو در این کشور نتایج رضایت بخشی را به دنبال خواهد داشت؟ پاسخ این پرسش به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. در ادامه به بررسی مزایا و معایب کاشت مو در ترکیه بیشتر می‌پردازیم.

مزایای کاشت مو در ترکیه چیست؟

کشور ترکیه به عنوان یک مقصد گردشگری مهم در دنیا به دنبال آن است که از روش‌های دیگر نیز کسب درآمد کند. به همین خاطر است که متقاضیان زیادی را با ارائه پیشنهادات وسوسه کننده به سمت خود جذب کرده است. مزایای کاشت مو در کشور ترکیه به شرح زیر است:

پیشنهادات جذاب و هیجان‌انگیز

اغلب کلینک‌های کاشت موی ترکی طرح‌های فوق‌العاده‌ای برای ترغیب متقاضیان از سراسر دنیا در نظر گرفته‌اند. این پیشنهادات شامل انجام کاشت مو در کنار تورهای شهری یا اقامت رایگان در هتل‌هاست. به همین خاطر افراد زیادی از شنیدن این پیشنهادات هیجان‌زده شده و اقدام به سفر می‌کنند.

حداقل هزینه‌ها

پیوند مو در ترکیه بسیار به‌صرفه است. چه کسی سفر به یک کشور خوش آب و هوا و انجام مراحل کاشت مو با کمترین هزینه‌ها را دوست ندارد؟ ناگفته نماند که علت قیمت پایین خدمات کاشت مو در این کشور به کارگیری نیروی غیرمتخصص در امر کاشت مو است. این موضوع قطعاً نتایج رضایت بخشی را به دنبال نخواهد داشت.

پرداخت هزینه‌های حمل و نقل

بسیاری از کلینیک‌ها هزینه‌های مربوط به حمل و نقل متقاضیان از هتل به کلینیک را پرداخت می‌کنند. این موضوع نیز یکی از دیگر از پیشنهادات وسوسه انگیزی است که کلینیک‌های ترکی برای ترغیب متقاضیان در نظر گرفته‌اند.

بازدید از کشور ترکیه

ترکیه کشوری زیبا و مملو از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری است. انتخاب این کشور به عنوان مقصدی برای کاشت مو امکان بازدید از اماکن مختلف این کشور را فراهم می‌کند که البته در نوع خود پیشنهاد جذابی است.

با این حال تصمیم‌گیری به منظور کاشت مو در این کشور کمی زود است. برای مقایسه بهتر و پی بردن به حقیقت ماجرا به هیچ عنوان ادامه این مطلب را از دست ندهید.

 

هر ارزانی بی‌حکمت نیست

معایب کاشت مو در ترکیه

با خواندن مزیت‌های فوق، حتماً شما هم برای کاشت مو در این کشور ترغیب شده‌اید. اگرچه این پیشنهاد در نگاه اول بسیار هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد، اما نباید حقیقت ماجرا را از یاد ببریم. هر ارزانی بی‌حکمت نیست؛ معایب کاشت مو در کشور ترکیه به شرح زیر هستند:

کمبود نیروی متخصص

همه ما به خوبی می‌دانیم که کاشت مو فرایندی کاملاً تخصصی است که کوچک‌ترین خطا، نتایج فاجعه‌باری را به دنبال دارد. بی‌شک مهارت و تبحر پزشک در کسب نتیجه مورد نظر شما تأثیرگذار است.

با وجود تعدد کلینیک‌های کاشت مو در ترکیه، این کشور با کمبود نیروی متخصص مواجه است. بسیاری از مراحل کاشت مو در این کشور توسط تکنسین‌های بی‌تجربه انجام می‌شود و تعداد پزشکان متخصص در این حوزه بسیار کم است. به همین خاطر است که کاشت مو در این کشور پیشنهاد نمی‌شود.

فناوری‌های قدیمی و از کارافتاده

اگرچه هزینه پایین پیشنهاد شده از سوی کلینیک‌های کشور ترکیه وسوسه‌انگیز است، نباید دستگاه‌ها و متدها را نادیده بگیریم. اغلب کلینیک‌های فعال این کشور برای پایین نگه داشتن هزینه‌ها از دستگاه‌های قدیمی استفاده می‌کنند.

از طرفی خرید دستگاه‌های جدید نیاز به صرف هزینه‌های زیاد دارند که اغلب کلینیک‌ها از پرداخت چنین هزینه‌هایی سر باز می‌کنند. فراموش نکنید که دستگاه‌ها نقش غیرقابل انکاری در نتیجه نهایی فرایند کاشت مو دارند. بنابراین این مسئله ممکن است شما را به نتیجه دلخواهتان نرساند.

عدم استفاده از متدهای پیشرفته

کاشت مو در ترکیه معمولاً با استفاده از متدهای روز دنیا صورت نمی‌گیرد. دلیل این امر نیز کاملاً واضح است؛ به کارگیری متدهای نوین نیاز به تجهیزات و آموزش دارد و کلینیک‌های این کشور برای پایین نگه داشتن هزینه‌ها هرگز دست به چنین اقدامی نمی‌زنند. بنابراین احتمال درد پس از کاشت مو، خونریزی و عدم کسب نتیجه مطلوب به مراتب بیشتر می‌شود.

مشاوره اولیه بدون مراجعه حضوری

قرار اولیه ملاقات فرد متقاضی کاشت مو و پزشک به صورت مجازی است. بررسی اولیه تنها توسط عکس‌هایی از پوست سر متقاضی صورت می‌گیرد که چندان کار حرفه‌ای نیست. مشاوره اولیه با پزشک متخصص به فرد متقاضی کمک می‌کند که سوالات و ابهامات خود را در خصوص این فرایند برطرف کند.

از طرفی نیز پزشک باید پوست و موی فرد را به منظور انتخاب بهترین روش کاشت مو بررسی کند. کاشت مو در ترکیه امکان بررسی اولیه دقیقی را فراهم نمی‌کند و این موضوع را باید از دیگر معایب پیوند مو در این کشور بدانیم.

عدم پیگیری بعد از کاشت مو

با توجه به اینکه بعد از اتمام پروسه کاشت مو، فرد متقاضی به محل زندگی خود بازمی‌گردد، امکان حضور در کلینیک درمانی و بهره‌مندی از مشاوره‌های پزشک وجود ندارد. به عنوان مثال چنانچه فرد با عارضه‌ای مواجه شود، از نظرات پزشک خود بهره‌مند نخواهد شد. همین موضوع کاشت مو در ترکیه را به گزینه‌ای نامطمئن برای افراد تبدیل می‌کند.

آیا هزینه کاشت مو در ترکیه بالاست؟

حال که به خوبی با مزایا و معایب کاشت مو در ترکیه آشنا شدید، نوبت آن است که هزینه‌های مربوط به انجام این فرایند را نیز بدانید. به طور کلی حداقل هزینه کاشت مو در این کشور 1000 دلار بوده و این هزینه حداکثر به 4300 دلار می‌رسد.

ناگفته نماند که هزینه‌های مربوط به فرایند کاشت مو از فردی به فرد دیگر متفاوت است. علاوه بر این پارامترهای مختلفی وجود دارد که بر هزینه نهایی این فرایند تأثیر می‌گذارند. در ادامه به معرفی برخی از این پارامترها می‌پردازیم:

پیچیدگی فرایند کاشت مو

یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های تأثیرگذار بر هزینه نهایی کاشت مو تعداد فولیکول‌های مویی است که قرار است طی این فرایند پیوند داده شوند. به طور معمول در هر جلسه امکان پیوند 3000 تا 4000 فولیکول مو وجود دارد.

تبحر و مهارت پزشک

بی‌شک پزشکان ماهر و باتجربه چه در کشور ترکیه و چه در هر جای دنیا دستمزد بیشتری برای انجام فرایند کاشت دریافت می‌کنند. ناگفته نماند که تخصص او در استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز دنیا از دیگر عواملی است که هزینه کاشت مو را افزایش می‌دهد.

تکنیک کاشت مو

با توجه به اینکه تکنیک‌های متنوعی برای کاشت مو وجود دارد، با هزینه‌های مختلفی مواجه می‌شویم. به یاد داشته باشید هر چه از روش‌های جدیدتر و به‌روزتر استفاده شود، نتیجه نهایی کاشت مو به تصور شما نزدیک تر خواهد بود. بدیهی است که چنین متدهایی نیاز به هزینه بیشتری نیز دارند.

در نهایت هزینه کاشت مو در ترکیه به عوامل مختلف دیگری بستگی دارد؛ مانند پیشنهادات کلینیک مورد نظر در خصوص تورهای گردشگری، اقامت یا هزینه‌های رفت و آمد. بنابراین همه چیز به شما بستگی دارد. باید با توجه به انتظارات و بودجه مورد نظرتان تصمیم نهایی را بگیرید.

کاشت مو در ترکیه؛ فرصت ارزشمند یا تله؟

ترکیه به عنوان کشوری با جاذبه‌های دیدنی پیشنهادات وسوسه‌انگیزی برای کاشت مو به متقاضیان ارائه می‌دهد. با این حال تصمیم درست چیست؟ آیا کاشت مو در این کشور طبق همان چیزی است که در تبلیغات می‌بینیم و می‌شنویم؟

قطعاً هر پیشنهادی مزایا و معایب خاص خود را دارد. اما هزینه‌های پایین کاشت مو در این کشور خبر از اتفاقات چندان مطلوبی نمی‌دهد. به همین خاطر بهتر است پیشنهادات مختلف را به خوبی بررسی کرده و سپس اقدام به تصمیم‌گیری کنید.

با تصمیم‌گیری درست نه تنها در وقت بلکه در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده و به نتایج مطلوب دست پیدا خواهید کرد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 44

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید !

اگر این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، عذر ما را بپذیرید !

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت بهبود این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا