کاشت مو

چگونگی کاشت مو از ریش به سر

5
(28)

کاشت مو از ریش به سر از جمله موضوعاتی است که این روزها بیشتر از هر زمان دیگری به گوش ما می‌رسد. اما این فرایند تا چه حد موفقیت‌آمیز است؟

به منظور کسب نتایج مطلوب از کاشت مو دو عامل یعنی تراکم و ضخامت مو نقش مهمی را ایفا می‌کنند. شاید با خود بگویید که استفاده از موهای پشت سر راه‌حلِ کسب نتیجه مطلوب است، اما چاره افرادی که از ریزش موی شدید رنج می‌برند یا فولیکول‌های موی ضعیفی در قسمت پشتی سر خود دارند، چیست؟

اینجاست که استفاده از فولیکول‌های موی ریش مطرح می‌شود. اما مزایا و معایب استفاده از فولیکول‌های موی موجود در این ناحیه چیست؟ این روش کاشت مو به چه صورت انجام می‌شود؟

اگر در مورد کاشت مو با استفاده از فولیکول‌های ریش کنجکاو هستید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه مطلب را از دست ندهید! ما نکاتی را به شما به اشتراک می‌گذاریم که دانستن آنها قطعاً در تصمیم‌گیری درست به شما کمک می‌کند.

چرا باید به سراغ کاشت مو از ریش به سر برویم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که استفاده از فولیکول‌های موی ریش را برای ما، به انتخابی مناسب برای کاشت مو تبدیل می‌کند. همانطور که بیان شد، افراد زیادی امکان استفاده موهای سر خود به منظور انجام فرایند کاشت مو را ندارند. در این حالت موهای ریش یک گزینه ایده‌آل برای این کار تبدیل می‌شوند؛ اما علت این موضوع چیست؟

ضخامت مناسب

ضخامت هر تار موی ریش به طور معمول دو برابر موهای موجود در ناحیه اهداکننده روی سر است. این موضوع بدان معناست که موها حجم بیشتری را اشغال می‌کنند و درنتیجه کاشت مو جلوه طبیعی‌تری دارد.

استخراج آسان فولیکول‌های مو

از دیگر عللی که کاشت مو به کمک فولیکول‌های موی ریش را به گزینه‌ای مناسب تبدیل می‌کند، سادگی استخراج فولیکول‌های مو از این ناحیه است. اگرچه استخراج فولیکول‌ها باعث بروز زخم‌هایی می‌شود که معرض دید قرار دارد، اما این زخم‌ها در مدت زمان کوتاهی بهبود پیدا می‌کنند.

حفظ ناحیه اهداکننده و رشد ایده‌آل

فولیکول‌های ریش بعد از مدتی مجدداً شروع به رشد کرده و از الگوی رشد موهای پشت سر تقلید می‌کنند. این موضوع نیز نقش مهمی در جلوه طبیعی موها روی سر دارد. از طرفی ریش ناحیه‌ای است که امکان استخراج‌های فولیکول‌های بیشتر از آن وجود خواهد داشت.

حال که متوجه شدید چرا کاشت مو از ریش به سر انتخاب مناسبی است، به سراغ چگونگی انجام این متد می‌رویم.

کاشت مو از ریش به سر چگونه انجام می‌شود؟

بنا به آنچه بیان شد، کاشت مو به کمک فولیکول‌های ریش مزایای متعددی دارد. اما آیا فرد در این فرایند متحمل درد زیادی می‌شود؟ برداشت فولیکول‌های مو در این روش به چه صورت است؟

به طور معمول در این نوع کاشت مو 3000 گرافت مو را می‌توان از ناحیه گردن و صورت به سر انتقال داد. با این حال پیش از اقدام به جراحی باید پارامترهای مختلفی مانند تراکم مورد هدف، جهت قرارگیری تار موها، ضخامت مو و غیره مورد ارزیابی قرار بگیرند. در ادامه فرایند مراحل زیر دنبال می‌شود:

استخراج گرافت‌های مو

در این مرحله ابتدا بی‌حسی در ناحیه گردن و زیر چانه صورت می‌گیرد. متأسفانه استخراج فولیکول‌های مو از این ناحیه کمی دردناک‌تر از قسمت پشتی سر است. در روش BHT یا کاشت مو از ریش به طور معمول از ابزارهایی استفاده می‌کنند که شکاف‌های کوچکی روی پوست ایجاد می‌کند. این شکاف‌ها امکان استخراج فولیکول‌های مو را فراهم می‌کنند. با این وجود در روش‌هایی مانند SUT این کار به شیوه متفاوتی انجام می‌شود. در این روش از دستگاه ساکشن مخصوص استفاده می‌کنند.

آماده کردن گرافت‌های مو

بعد از اینکه فولیکول‌ها از ناحیه زیر چانه و گردن استخراج شدند، نوبت به آماده سازی آن‌ها برای کاشت در سر می‌رسد. در این مرحله گرافت‌ها در محلول خاصی قرار گرفته و برای کاشت تمیز و مرتب می‌شوند.

کاشت مو از ریش به سر

در این مرحله گرافت‌ها به کمک ابزاری در شکاف‌های بسیار کوچکی که روی سر ایجاد شده است، قرار می‌گیرند. آنچه در این مرحله حائز اهمیت است، زاویه قرارگیری گرافت‌ها و تراکم آنهاست. در اینجاست که تبحر و مهارت پزشک اهمیت پیدا می‌کند.

به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم پیش از اقدام به انجام این فرایند به خوبی در رابطه با پزشک و کلینیک مورد نظر خود تحقیق کنید.

در رابطه با مزایای کاشت مو از ریش به سر چه می‌دانید؟

هنگامی که صحبت از انتقال فولیکول‌های مو از ریش به سر می‌شود، برخی از مراجعه‌کنندگان تعجب کرده و سردرگم می‌شوند. با این حال زمانی که این افراد در رابطه با مزایای این شیوه می‌شنوند، نسبت به انجام آن ترغیب خواهند شد.

اما مزایای اصلی استفاده از این روش چیست؟

اغلب ما در خصوص استخراج فولیکول‌های مو از قسمت پشتی سر شنیده‌ایم، اما این امر برای افراد فاقد بانک موی مناسب پیشنهاد نمی‌شود. به همین خاطر است که استفاده از گرافت‌های موی ریش در مردان گزینه مناسبی برای کاشت مو به حساب می‌آید. این فولیکول‌ها نقش مهمی در کسب نتیجه مطلوب دارند.

از طرفی نباید ضخامت بالای موهای موجود در ناحیه چانه و زیر گردن را نادیده گرفت. استفاده از تار موهای ضخیم به افزایش حجم موها در ناحیه کاشت مو کمک می‌کند. در نهایت این راهکار برای افرادی که علاقه‌ای به برخورداری از ریش در ناحیه زیر گردن ندارند نیز کمک خواهد کرد.

اگرچه این روش کاشت مو مزایای متعددی دارد، اما تصمیم در خصوص آن بدون دانستن نقاط ضعف یا معایب چندان درست نیست.

معایب کاشت مو از ریش به سر

با وجود اینکه استفاده از فولیکول‌های موی موجود در ناحیه ریش گزینه مطلوبی است، اما نباید از معایب آن چشم‌پوشی کرد. این متد نیز معایب و محدودیت‌های خاص خود را دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

  • در برخی از مردان فولیکول‌های موی در ناحیه ریش برای انتقال به سر مناسب نیستند. حتی برخی از افراد بانک موی مناسبی در این ناحیه ندارند.
  • تعداد فولیکول‌ها یا گرافت‌های مو در ناحیه ریش کمتر از بانک مو یا محل دریافت کننده موهاست. این موضوع باعث کاهش تراکم موها پس از انجام این فرایند می‌شود. تعداد تار موهای موجود در هر گرافت در ریش معمولاً برابر با یک عدد است؛ این در حالی است که تعداد تار موها در گرافت موهای سر برابر با 2 یا حتی بیشتر است.
  • اگرچه ضخامت بالای تار موها برای برخی از مراجعه‌کنندگانی که به تراکم موها اهمیت می‌دهند مناسب است، اما این موضوع در برخی موارد چندان مطلوب نیست. استفاده از این تار موها در نقاط گیجگاهی یا خط رویش مو جلوه طبیعی ندارد.
  • موهای ریش نسبت آناژن به تلوژن کمتری دارند. این موضوع بدان معناست که موهای موجود در ناحیه ریش مدت زمان کمتری در دوره رشد باقی می‌مانند. این امر باعث می‌شود که بلند کردن موهای کاشته شده با مشکل مواجه شود.
  • در نهایت استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه زیر چانه و گردن به دلیل تغییر زاویه رویش مو چندان کار ساده‌ای نیست. بنابراین این موضوع بر پیچیدگی فرایند کاشت مو می‌افزاید و آن را دشوارتر می‌کند.

توجه داشته باشید که با افزایش رشد موهای ریش معمولاً شاهد فر شدن آنها هستیم؛ با این حال متقاضیان این روش می‌توانند موهایی به طول 3 تا 5 سانتی متر داشته باشند.

آیا هزینه کاشت مو از ریش به سر بالاست؟

حال که به خوبی با این روش کاشت آشنا شدید، نوبت به بررسی هزینه‌ها و پارامترهای مؤثر بر آن می‌رسد. قیمت کاشت مو با استفاده از فولیکول‌های مو بیشتر از سایر روش‌های کاشت مو است. دلیل این امر نیز پیچیدگی استخراج فولیکول‌های مو است.

اما سایر پارامترهای مؤثر بر هزینه کاشت مو به این روش کدامند؟

  • مهارت و تجربه پزشک
  • استفاده از تجهیزات پیشرفته
  • تعداد فولیکول گرافت‌های مورد نظر برای انتقال
  • تراکم موها

هزینه مربوط به این روش کاشت با توجه به پارامترهای فوق تعیین می‌شود. اگرچه ممکن است هزینه‌های مربوط به این فرایند کمی گران قیمت به نظر برسد، اما باید توجه داشت که نتیجه نهایی این جراحی دائمی است و شما را از موهایی با تراکم ایده‌آل بهره مند خواهد کرد.

کاشت مو از ریش به سر؛ فرصتی ایده آل برای برخورداری از موهایی پرپشت

اگرچه بسیاری از ما در رابطه با کاشت مو با استفاده از موهای قسمت پشتی سر شنیده‌ایم، اما این روزها زمزمه‌هایی از کاشت مو به کمک موهای ریش به گوش می‌رسد. درواقع این روش به افراد فاقد بانک موی مطلوب پیشنهاد می‌شود.

استفاده از گرافت های موی موجود در ناحیه زیرچانه و گردن به دلیل ضخامت بالایی که دارند برای کاشت روی سر گزینه مناسبی است. با این حال نباید از معایب این روش چشم‌پوشی کرد؛ سرعت رشد پایین موها، تراکم کم و ضخامت بیش از حد از جمله نقاط ضعف این راهکار درمانی به حساب می‌آید.

با این حال بهتر است که پیش از هر گونه اقدامی با پزشک خود صحبت کرده و از او مشورت بخواهید. هزینه‌ها و سایر عوامل مؤثر بر نتیجه نهایی را در نظر بگیرید و از موهایی پرپشت و خوش حالت بهره مند شوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 28

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید !

اگر این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، عذر ما را بپذیرید !

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت بهبود این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا