کاشت مو

کاشت ریش و سبیل چگونه است ؟

5
(17)

برای بعضی از مردان داشتن یک ریش کامل و سالم یا حتی خط ریش با رشد مساوی در طرفین و بدون کچلی دشوار است. این امر می تواند به دلیل کم پشت بودن ریش ها باشد. یک پاسخ به این مشکل می تواند کاشت ریش باشد. یک راه حل ساده که محل های کم پشت را کاهش می دهد و موجب ایجاد ریش کامل سالم و یا حتی یک ریش پروفسوری خوش فرم و پر پشت می شود.

مراحل کاشت ریش

ریزش موهای صورت می تواند بلافاصله آشکار شود و پنهان کردن آن دشوار است، که این منجر می شود که حتی برخی از باهوش ترین و خوش تیپ ترین مردان هم تا حدی شلخته و نامرتب به نظر برسند. دلایل متعددی وجود دارد که می توان آن را در مورد مزایای رشد ریش در نظر گرفت؛ اما کاشت مو در صورت، باعث رشد و حفظ خطوط ریش، ریش و حتی سبیل می شود و ظاهری بسیار مردانه به فرد می بخشد. در حالی که مدل های موی صورت اغلب تغییر می کنند، آرزوی بسیاری از مردان برای بهتر کردن ریش یا خط ریش همیشه پابرجاست.

با این حال، برای برخی از مردان، حتی کسانی که توجه ویژه ای به ظاهر خود دارند و یک رژیم غذایی سالم مصرف می کنند، ممکن است این موضوع برایشان مشکل ساز باشد. این هم می تواند به الگوهای ژنتیکی رشد مو مربوط باشد و یا حتی در نتیجه یک آسیب ایجاد شود. جراحی ترمیمی ریش می تواند به طور کامل ظاهر صورت را تغییر دهد، و موجب ایجاد یک خط پیوسته و پرتر شود و صورت با ظاهری منظم تراشیده تر به نظر برسد.

آماده سازی مو

ناحیه اهدا کننده با شستشو و تراشیدن ناحیه ای از طرفین یا پشت سر به طور طبیعی از یک گوش تا گوش دیگر آماده می شود. یک بی حسی موضعی به منظور کاهش ناراحتی ناشی از کاشت ریش اعمال می شود که در کاشت ریش از یک پانچ الکترونیکی پیشرفته برای استخراج گرافت های منحصربه فرد مو استفاده می شود. یک پوشش ضدعفونی کننده در ناحیه اهدا کننده اعمال می شود که می تواند روز بعد برداشته شود.

استخراج مو

پیوندها با استفاده از پانچ الکترونیکی 0/9 میلی متری استخراج می شود و به پیوندهای حاوی یک، دو و سه مویی تقسیم می شود. سپس موها برای کاشت در ناحیه خط موی جدید آماده می شوند. فرآیند استخراج مو معمولا بین 1 تا 3 ساعت انجام می شود که بسته به تعداد گرافت هایی که باید استخراج شود، دارد.

انواع اندازه های پانچ استخراج مو
برای کاشت ریش، پیوندها با استفاده از پانچ الکترونیکی ۰/۹ میلی متری استخراج می شود

جایگذاری مو

محدوده جدید برای ریش شما از قبل مشخص می شود و یک برش کوچک قبل از آغاز پیوند ایجاد می گردد. گرافت های مو به طور یک دست در نواحی کوچک به منظور تطابق با الگو، زوایا و میزان تراکم مطلوب موجود در ریش شما، قرار می گیرند. یک روش معمولی جایگذاری ریش می تواند بین یک تا سه ساعت زمان ببرد و منجر به نتایج قابل توجهی شود.

مراقبت پس از جراحی

یک بسته مراقبت پس از جراحی که محتوی شامپوهای مخصوص و اطلاعاتی در مورد چگونگی مراقبت از موهای پیوند شده است، ارائه می گردد. پس از گذشت یک ماه موهای شما به منظور چک کردن پیشرفت پیوند مو بررسی خواهد شد. این کار هم با یک جلسه رایگان درمان لیزر با فرکانس بالا که باعث افزایش رشد مو می شود، انجام خواهد شد. شما می توانید یک جلسه مشاوره ای نیز در مورد چگونگی مراقبت از موهای جدید خود دریافت کنید.

روش های کاشت ریش

روش ترمیمی ریش با استخراج فولیکول های موی اهدا شده آغاز شود؛ این کار با استفاده از هردو روش FUT (برش واحد فولیکولی ) و روش FIT (کاشت واحد فولیکولی) انجام می گیرد. FIT به طور مستقیم با استفاده از برداشتن فولیکول های اهداکننده از سر انجام می گیرد، بدین صورت که یک برش نیم دایره خیلی ریز ایجاد می شود که این امکان را فراهم می کند هر فولیکول به طور مستقیم از سر برداشته شود. سپس این فولیکول مستقیما به پوست ریش پیوند می شود.

FUT یک روش نوین است که نیاز است فولیکول های مو به دقت جمع آوری شوند و بعد هم با دقت هرچه تمام تر در زیر میکروسکوپ، گرافت بسیار ریز و با ظاهر طبیعی برای کاشت آماده شود. در هر دوی روش های FIT و FUT، تا حد امکان سعی می شود اسکار ناحیه اهدا کننده کوچک باشد، افزایش رشد مو در این قسمت به شما این اطمینان را می دهد که هیچ ریزش مویی در این ناحیه وجود نخواهد داشت. این روش ها نتایج شگفت انگیزی را به دست داده اند، اما پیدا کردن درمان مناسب بستگی به نیازها و ایدهآل های خاص شما دارد.

شامپوی بعد از کاشت ریش

مراقبت های بعد از کاشت ریش

به هر متقاضی کاشت ریش مرکز کاشت موی نگارین یک بسته حاوی اطلاعاتی در مورد چگونگی مراقبت از موی کاشت شده، ارائه می شود. علاوه بر این، بسته مراقبت های شما حاوی محصولات تخصصی مثل شامپوهای بعد از کاشت نیز می باشد که به فرآیند بهبود و ترمیم کمک خواهد کرد.

پرسش های متداول در مورد پیوند ریش

آیا جراحی کاشت ریش دردناک است؟

خیر. این روش تحت بی حسی موضعی و خفیف انجام می گیرد. شما فقط یک درد خفیف را موقع تزریق بی حس کننده حس خواهید کرد. بیماران به طرز اعجاب آوری تنها یک درد خیلی خفیف را احساس می کنند طوریکه می توانند در طول جراحی تلویزیون نگاه کنند، به موزیک گوش بدهند یا حتی چت کنند. برخی از بیماران ممکن است یک تا 3 روز پس از جراحی ناراحت باشند که به راحتی با مسکن قابل کنترل است.

آیا نتایج، طبیعی به نظر خواهند رسید؟

بله. واحدهای فولیکول مو به طور میکروسکوپی جدا شده، با دقت و بسیار حرفه ای جایگذاری می شوند (استاندارد طلایی از گروه های منحصربه فرد و طبیعی حاوی یک تا 4 مو). استاندارد طلایی، بیشترین تعداد موهای پیوند شده در چنین اتصالی است که منجر به ایجاد موهای با ظاهر خوشایندتر و طبیعی تر می شود. این برای کسانی که نمی خواهند موهای کاشت شده از موهای طبیعی خودشان تمیز داده شود، امکان پذیر است.

آیا امکان برداشت مو از ریش و کاشت مو در سر وجود دارد ؟

بله ، اگر شما دارای ریش پر پشت و مناسبی باشید امکان کاشت مو از ریش به سر برای شما وجود دارد.

چه زمانی من می توانم شاهد رشد موهای جدید باشم؟

در چند هفتۀ اول پس از پیوند ریش، اغلب موهای تازه کاشت شده می ریزند. سپس موها وارد یک مرحله آزمایشی می شوند. موی جدید حدود 12-6 هفته بعد شروع به رشد می کنند. شش ماه بعد حدود 2-1 سانتی متر بلند خواهند شد، اما بلندتر شدن موها تا 12 ماه پس از کاشت طول می کشد. حدود 12-9 ماه برای بلوغ موها زمان لازم است تا شما نتایج کاشت را مشاهده کنید.

آیا نیاز به گرفتن مرخصی پس از کاشت هست؟

این بستگی به کار شما و انتخاب روش کاشت ریش دارد. همین طور به نوع کار شما نیز بستگی دارد. اگر کار شما نیاز به فعالیت فیزیکی زیاد ندارد یا یک شغل پرتحرک نیست، می توانید دو روز پس از جراحی، سرکار خود برگردید، در غیر این صورت نیاز است 10-7 روز استراحت کنید.

آیا این جراحی هیچ گونه خطر یا عوارض جانبی دارد؟

بسیار کم. از آنجائی که موها از یک ناحیه سر برداشته می شوند و به ناحیه ای دیگری از سر پیوند می شوند، پس یک روش بی خطر است. هیچ نوع خطر پزشکی مرتبط با جراحی وجود ندارد. در جلسات مشاوره شما باید به سوالات پزشکی به طور کاملا واضح و شفاف پاسخ دهید.

آیا من می توانم ریش، خط ریش یا ریش پرفسوری جایگزین بزنم؟

بله. اگر شما نواحی خالی در صورتتان دارید، پیوند می تواند یک چهرۀ مردانه همراه با ریشی کامل، ضخیم، خط ریش یا سبیل پروفسوری به شما بدهد. اصول یک پیوند موی منظم هم مطابق با اسکالپ شماست. پس از کاشت ریش، شما می توانید اصلاح کنید و مدل موهای صورتتان را مطابق میل خود تغییر بدهید.

تعداد گرافت ها می تواند محدوده ای از چند صد تا چند هزار عدد باشد. برای رسیدن به یک ظاهر طبیعی، گرافت ها به صورت منحصر به فرد (گاهی حاوی دو مو) پیوند می شود. مراقبت ویژه به منظور ایجاد رشد و ظاهر طبیعی انجام می وشد که شامل جایگذاری دقیقِ گرافت ها در زاویۀ و جهت درستِ رشد معمولی می باشد. به محض اینکه جایگذاری انجام شد، گرافت های به صورت میکروسکوپی جدا شدۀ یک پیوند ریش، دائمی خواهند بود. این روش اساسا زمانی هم که دورۀ بهبودی سپری می شود، بدون درد است.

به مدت 5 روز اول پس از جراحی، مراقبت مورد نیاز شامل خشک نگهداشتن مطلق ناحیه پیوند شده می باشد. در روز دوم شما می توانید فعالیت های معمولی خود را از سر بگیرید (کارهایی که نیاز به جنب و جوش و تحرک فیزیکی زیاد نداشته باشد ). موهای پیوند شده حدود دو هفته پس از پیوند می ریزند و سپس شروع به رشد مجدد در سه ماه بعدی می کنند و بعد هم رشد خود را برای کل زندگی ادامه خواهند داد. پیوند ریش می تواند جای اسکار (مثل آکنه) یا آسیب (مثل اسکار، سوختگی یا تصادف) را پنهان کند. موهای جدید نمی ریزند و مثل موهای طبیعی نیاز به زمانبندی طبیعی، اصلاح یا تغییر مدل خواهند داشت.

چه انتظاری باید از جلسات مشاوره داشت؟

در طول مشاوره اولیه، از سابقه پزشکی شما سوال پرسیده می شود و موها و اسکالپ شما از نظر میکروسکوپی بررسی می شود. تراکم موهای شما بررسی خواهد شد، همین طور ما میزان ریزش مو نسبت به ضخامت آن را بررسی خواهیم کرد. ما درجه مینیاتوری نوار موهای شما را که ناشی از چروکیده شدن فولیکول های مو است و موجب کاهش قطر و طول مو می شود را بررسی خواهیم کرد. به شما بهترین راه برای رسیدن به نتایج نهایی مورد نیاز و ظاهری که دوست دارید داشته باشید، توصیه خواهد شد.

به شما توضیح کامل در مورد روش پیوند مو شامل هر خطر احتمالی داده خواهد شد. زمانی برای پاسخگویی برای سوالات و درخواست های شما اختصاص داده می شود و عکس هایی هم گرفته می شود. توصیه می شود که همراه خود یکی از اعضای خانواده یا یک دوست یا همسر تان را به جلسه مشاوره بیاورید، از این نظر که که آنها می توانند در دادن یک دیدگاه وسیع تر و مفید به شما کمک کنند.

به چه تعداد گرافت نیاز هست؟

یک جلسه به طور میانگین 10-6 ساعت زمان می برد. شما باید یک روز کامل را برای جراحی کنار بگذارید و برای کار دیگری برنامه ریزی نکنید.

آیا بعد از جراحی پانسمان انجام می شود ؟

هیچ بانداژ و پانسمانی پس از جراحی وجود ندارد، دستورالعمل های کاملِ پس از جراحی به شما داده می شود و بسیاری از بیماران که در تهران زندگی می کنند، برای شست و شوی معمولی پس از کاشت به کلینیک مراجعه می کنند. اگر روش FIT انجام داده اید، تنها در ناحیه ای که موها از ان منطقه برداشته شده است، یک پانسمان کوچک اعمال می شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 17

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید !

اگر این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، عذر ما را بپذیرید !

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت بهبود این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا