کاشت مو

کاشت مو به روش SUPER FUE

5
(34)

امروزه کمتر کسی را می بینیم که ریزش مو را تجربه نکرده باشد. در برخی از موارد، علت زمینه ای ریزش مو، سبب ایجاد کم پشتی های وسیع و یا منجر به طاسی در برخی از افراد می شود. بهترین و شاید تنها درمان قطعی طاسی و کم پشتی، کاشت مو است. با وجود تکنیک های متعددی که اکنون برای کاشت مو در دسترس هستند، از دیدگاه بسیاری از متخصصین خبره در حوزه پوست و مو، جدیدترین روش کاشت مو برای آن دسته از عزیزان که موهایی کم پشت دارند، روش Super Follicular Unit Extraction یا همان Super FUE است. در واقع در این تکنیک همان طور که از نامش مشخص است، فولیکول ها به صورت تکی از پوست سر متقاضی استخراج می شوند. اگر شما نیز مایل هستید تا با بهترین روش کاشت مو آشنا شوید، تا پایان با ما همراه باشید.

خلاصه ای از کاشت مو به روش ” Super FUE “

تکنیک Super FUE، از بهترین و مدرن ترین تکنیک های حاضر در ایران است که با استفاده از دستگاه هایی فوق مدرن و پیشرفته، واحد های فولیکولی را به صورت تکی از بانک مو استخراج می کند و در نواحی مورد نظر کاشته می دهد. بدین ترتیب متقاضیان، نتایج بسیاری مطلوب و طبیعی تری را تجربه خواهند کرد. تکنولوژی پیشرفته این تکنیک، آسیبی به بانک مو و فولیکول های استخراج شده نخواهد زد.

 • مناسب ترین کاندیدهای کاشت مو به روش ” Super FUE “

به طور کلی تمام افراد بالای 25 سال، می توانند با صلاح دید پزشک، برای درمان ریزش موهای خود این تکنیک را انجام دهند. پیشرفته بودن این تکنیک به حدی است که:

 1. افراد با پوست سر سفت هم نتایج خوبی از این تکنیک دریافت خواهند کرد.
 2. ورزشکاران ورزش های سنگین و حرفه ای معمولا در تکنیک های کاشت مو که تهاجمی تر هستند، دچار مشکل خواهند شد، اما به راحتی می توانند کاندید مناسبی برای Super FUE باشند.
 3. افرادی که امکان محدودیت حرکتی پس از کاشت مو ندارند.
 4. این تکنیک به راحتی برای متقاضیانی که از بانک موهای ضعیفی برخوردار هستند هم قابل اجرا است.

اما برخی شرایط فیزیولوژیکی و پاتولوژی ممکن است محدودیت هایی را برای برخی متقاضیان ایجاد کند. به طور مثال:

 1. خانم هایی که به دلیل بالا رفتن هورمن های مردانه همچون تستسترون، دچار ریزش موهای وسیع شده اند، کاندید مناسبی نخواهند بود.
 2. متقاضیان با کمتر از 25 سال سن، به دلیل ثابت نشدن الگوهای ریزشی، بهتر است تا 25 سالگی صبر کنند و بدین ترتیب پس از پیوند مو، دچار مشکل نخواهند شد.

برداشت مو در روش Super Fueمزایای تکنیک کاشت مو به روش ” Super FUE “

پیشرفت های علم پزشکی سبب شده است که تکنیک کاشت مو Super FUE نیز امروزه به صورت مدرن به راحتی انجام شود. به لطف برخورداری از ابزاهای پیشرفته در این تکنیک، نتایج حاصل بسیار بهتر و مطلوب تر از سایر تکنیک ها است. به طور کلی:

 1. دقت و سرعت انجام این تکنیک، نتایج بهتری را ایجاد خواهد کرد.
 2. در صورت صلاح دید پزشک، علاوه بر سر، تکنیک Super FUE قابلیت اجرا برای ریش و سبیل را نیز دارد. چرا که تکنولوژی پیشرفته این تکنیک، ابزارهایی در ابعاد 1 میلی متر را فراهم می کند و به پزشک این اجازه را می دهد تا شکاف هایی بسیار مینیاتوری در مناطق ظریف مثل ابرو و ریش ایجاد کند.
 3. افرادی که در ناحیه ابرو خود نیز از کم پشتی رنج می برند، نتایج خوبی از ترمیم کاشت ابرو با این تکنیک دریافت خواهند کرد.
 4. این تکنیک کمترین تهاجم را در میان روش های متعدد کاشت مو دارد. به هیچ عنوان برداشت نواری از پوست بانک مو وجود ندارد.
 5. ردی از خونریزی و بخیه در این روش وجود ندارد. بدین ترتیب محل برداشت مو از بانک مو، پس از بهبودی کامل قابل تشخیص باقی نخواهد ماند.
 6. جای زخم وسیع و عمیق و درد های غیرقابل تحمل در این روش هرگز اتفاق نمی افتد.
 7. ابزاهای میلی متری این تکنیک، خط رویش طبیعی تری را ایجاد خواهد کرد چرا که امکان انتخاب موها با ظرافت های متفاوت از بانک مو برای پزشک جراح وجود دارد.
 8. آسیب مکانیکی به فولیکول ها در اثر استخراج از بانک مو به لطف برخورداری از دستگاه های پیشرفته، به صفر رسیده است.
 9. امکان آنالیز و اسکن فولیکول ها سبب شده است تا پزشک بتواند با کیفیت ترین فولیکول ها را برای پیوند، استخراج کند.
 10. این تکنیک از سرعت و دقت بالایی برخوردار است.

معایب تکنیک کاشت مو به روش ” Super FUE “

با وجود آن که تقریبا اکثر تکنیک های کاشت مو با محدودیت هایی رو به رو هستند، اما اگر تکنیک Super FUE به درستی و تحت نظر پزشکان متبحر صورت بگیرد، مشکلی برای متقاضی ایجاد نخواهد شد. اما به طور کلی کاشت مو خود یک روش جراحی حساب می شود که به دلیل دستکاری در بافت سر، عوارض جانبی ای مختصری طبیعتا دیده خواهد شد. به ندرت ممکن است متقاضی دردی را پس از پیوند مو، احساس کند.

هفته دوم بعد از کاشت مو به روش Super FUEنحوه انجام کاشت مو به روش ” Super FUE “

 1. بررسی کامل وضعیت پوست سر و ناحیه بانک مو

بانک مو به ناحیه ای اطلاق می شود که به صورت ژنتیکی کدهای ریزشی ندارند و به ندرت دچار ریزش و طاسی خواهند شد. در اغلب موارد، بهترین ناحیه بانک مو، نواحی کنار سر و یا پشت سر هستند. اما گاهی پیش می آید که متقاضی در این نواحی نیز بانک مو قابل برداشتی ندارد. لذا در این شرایط با صلاح دید پزشک محترم، این امکان وجود دارد که از زیر ریش و یا قفسه سینه برای برداشت فولیکول ها جهت پیوند به نواحی جلو سر استفاده شود. در کلینیک کاشت موی نگارین، فولیکول ها با کمک اسکنرهایی مخصوص آنالیز خواهند شد تا با کیفیت ترین فولیکول ها از بانک مو برداشته شوند.

 1. مهندسی دقیق خط رویش

هرچه تبحر پزشک بالاتر باشد، خط رویش به مراتب طبیعی تری ایجاد خواهد شد. تکنولوژی پیشرفته در تکنیک Super FUE نیز به طراحی بسیار ظریف خط رویش کمک به سزایی خواهد کرد.

 1. تهیه محلول نگه داری فولیکول ها

از آنجایی که فولیکول های استخراج شده در این تکنیک، نیاز به قرار گیری در محیطی خارج از بدن در مدت زمانی مشخص دارند، لذا پیش از شروع فرآیند کاشت، پزشک با استفاده از نمونه های خون خود متقاضی، محلولی را تهیه می کند تا فولیکول های استخراج شده را در آن نگه داری کند. وجه تمایز پزشکان کلینیک کاشت موی نگارین در این است که با دقت بالای خود این مرحله را به خوبی انجام می دهند و بدین ترتیب احتمال آسیب به شدت پایین خواهد آمد و نتایج کاشت مو، بسیار راضی کننده خواهد بود.

 1. مرحله آماده سازی

پس از ضدعفونی نمودن بانک مو و ناحیه دریافت کننده با کمک DBP پلاسما، بی حسی موضعی نیز به پوست سر تزریق می شود. اما این بی حسی عمدتا با دستگاه درموجت بوده و از سوزن در این مورد استفاده نخواهد شد.

 1. مرحله برداشت فولیکول های مورد نظر از بانک مو

دستگاه های فوق پیشرفته این تکنیک در این مرحله، بدون ایجاد آسیبی به بانک مو و فولیکول ها، به دقت بهترین فولیکول ها را که ضخامت مناسبی نیز داشته باشند، استخراج می کند.

 1. نگه داری فولیکول های استخراج شده

سپس فولیکول های برداشت شده، در همان محلولی که از پیش تهیه شده بود، قرار می گیرد تا نوبت به کاشت ان ها برسد.

نگهداری فولیکول ها در محلول

 1. مرحله کاشت فولیکول ها در نواحی مورد نظر

پزشکان با تجربه کلینیک تخصصی کاشت موی نگارین، با در نظر گرفتن جهت رویش و عمق کاشت، فولیکول ها را در نواحی مورد نظر و با فاصله مناسب از یکدیگر خواهند کاشت.

مراقبت های لازم پس از عمل کاشت مو به روش ” Super FUE “

به طور کلی، این تکنیک از آن جایی که بسیار کم تهاجم تر از سایر روش هاست، لذا مراقبت هایی که پس از این تکنیک نیاز است که رعایت شود نیز ساده تر خواهد بود.

 • شکاف های میلی متری در این تکنیک ظرف چند روز و با کمی استراحت مرتفع خواهند شد.
 • انجام این تکنیک به هیچ عنوان محدودیت حرکتی برای شما ایجاد نخواهد کرد و شما به راحتی به می توانید فعالیت های معمول خود را داشته باشید. توصیه ما به شما این است که داشتن استراحتی جزئی در روز پس از عمل، می تواند به بهبودی سریع تر شما کمک به سزایی داشته باشد.

هزینه کاشت مو به روش ” Super FUE “

هزینه نهایی کاشت مو به روش Super FUE ممکن است بین 8 تا 10 میلیون متغیر باشد. به طور کلی مواردی از نظر وسعت ناحیه ریزش، که بر تعداد و زمان جلسات کاشت اثر دارد و همچنین دستمزد جراح، تکنسین ها و پرستاران و پزشک ناظر بر کاشت، مواد مصرفی، داروها و تجهیزات همگی می‌توانند بر قیمت نهایی تاثیر گذار باشند. اما هیچ گاه پایین بودن هزینه کاشت مو و یا بالا بودن هزینه ها، تضمینی برای مناسب بودن آن کلینیک نخواهد بود. ممکن است به علت عدم حضور پزشک متخصص و یا استفاده از تکنسین های تجربی ،عوارض جبران ناپذیری ایجاد شود. همچنین در نظر داشته باشید که کلینیک های معتبر به نتیجه پیوند متعهد هستند و نتیجه نهایی کاشت مو شما یکی از اولیت های آنهاست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره خدمات کاشت مو و نیز رزرو وقت قبلی خود در کلینیک تخصصی کاشت موی نگارین می توانید همه روزه با شماره ۰۹۱۲۵۴۴۰۹۸۶ (مشاوره کاشت مو) تماس حاصل فرمایید.

بهترین مرکز کاشت مو به روش ” Super FUE “در تهران

متاسفانه در بسیاری از کلینیک های کاشت مو، امروزه تکنیک Super FUE به درستی انجام نمی شود و متقاضیان از نتایج پیوند راضی نیستند که عمدتا ناشی از استفاده از دستگاه های قدیمی و یا تیم درمانی است که تجربه کافی بر انجام این تکنیک ندارند.

همواره به یاد داشته باشید که کلیدی ترین اقدام هر متقاضی برای کاشت مو، انتخاب مناسب ترین کلینیک برای این منظور است تا بدین ترتیب بتوان به نتایج مطلوبی که مد نظر هست، برسد. به کرات دیده شده است که بسیاری از متقاضیان بانک مو های خود را به دلیل برداشت بیش از حد فولیکول ها از دست داده اند و برای ادامه ترمیم خود، بانک مو قابل برداشتی نداشته اند. لذا به شما توصیه می کنیم در انتخاب کلینیک خود وسواس کافی به خرج دهید.

در حال حاضر در کلینیک تخصصی کاشت موی نگارین، تکنیک Super FUE به صورت کاملا حرفه ای و پیشرفته برای متقاضیان گرامی صورت می گیرد. خدمات با کیفیت و قابل اطمینانی که در این مرکز ارائه می شود، نتایج بسیار قابل قبولی را برای شما عزیزان فراهم می کند. برخورداری از پزشکان متخصص و مجرب در این زمینه، صدها عمل کاشت مو موفق را در این مرکز سبب شده است. همچنین در این مرکز تنها از تجهیزات و مواد مصرفی با بالاترین کیفیت استفاده می شود. مشاورین این مجموعه آماده ارائه کلیه اطلاعات لازم پیرامون تکنیک های متعدد کاشت مو به متقاضیان هستند. شما عزیزان می توانید همه روزه با شماره تلفن های کلینیک جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

قبل و بعد کاشت مو به روش Fit
نمونه کاشت موی انجام شده در کلینیک نگارین

سوالات متداول:


 • آیا در پیوند مو به روش Super FUE تفاوتی میان فولیکول هایی که در جلو سر کاشته می شوند با فولیکول های بخش عقب تر وجود دارد؟

بله. به طور کلی هرچه فولیکول های کاشته شده در جلو سر، منفردتر باشند، خط رویش مو طبیعی تر خواهد بود. اما درست برعکس این مورد، همانطور که به سمت پشت سر می رویم ، اگر کاشت پیوند فولیکول های دو و سه گانه انجام شود، نتایج پیوند بهتر و قابل اعتماد تر خواهد بود.

 • در هر یک جلسه کاشت مو با تکنیک Super FUE ، چه تعداد تار مو کاشته می شود؟

به طور متوسط در یک جلسه 4 ساعته از کاشت مو به روش Super FUE، احتمالا 2000 گرافت پیوند زده شود.

 • آیا ابتلا به فشار خون بالا مشکلی برای اجرای این تکنیک به وجود می آورد؟

به طور کلی امکان بهبود اسکار در متقاضیانیکه بیماری زمینه ای کنترل نشده دارند، پایین تر است و احتمال عفونت وجود دارد. اما در صورتی که بیماری زمینه ای شما کنترل شده باشد، عمرتا محدودیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد. توصیه می شوند در جلسه مشاوره حتما با پزشک مشاور خود در این رابطه و داروهایی که مصرفمی کنید، مشورت فرمایید.

 • آیا احساس گزگز و بی حسی پس از انجام کاشت مو به روش Super FUE ، طبیعی است ؟

بله، کاشت مو به هر روشی نوعی جراحی محسوب می شود و هر جراحی ای حتی اگر به خوبی نیز انجام شده باشد، ممکن است شرایطی را با خود همراه داشته باشد که گزگز و بی حسی نیز اجتناب ناپذیر است و با استراحت مرتفع خواهد شد.

 • آیا در این روش، ظاهر ناحیه بانک مو غیرطبیعی می شود؟

در صورتی که جراح با تجربه ای کار برداشت فولیکول ها را انجام دهد، احتمال ایجاد بدشکلی وجود دارد. اما به طور کلی جراحان با تجربه ، ناحیه برداشت را به گونه ای مورد استفاده قرار می دهند که نه تنها بد شکلی ای ایجاد نشود ، بلکه بدون ایجاد آسیب به فولیکول ها، گرافت های با کیفیت نیز استخراج کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 34

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید !

اگر این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، عذر ما را بپذیرید !

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت بهبود این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید
  چند نفر به من گفتن که کاشت مو دائمی و همیشگی نیست.خواستم بدونم این حرف چقدر درسته؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا