کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی

5
(15)

کاشت ابرو یکی از روش‌های بسیار کم خطر زیبایی است که امروزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند ابروهای پرپشت، جذاب و زیبا برای خانم‌ها و آقایان ایجاد کند. اگر شما نیز دچار ریزش ابرو هستید یا از ابروهای خود ناراضی هستید، می‌توانید به کاشت ابرو به عنوان یک گزینه مناسب برای حل این مشکل فکر کنید. در این مطلب قصد داریم هر آن چه که برای کاشت مو موردنیاز شما است، به شما ارائه بدهیم تا تصمیم بگیرید که این روش را برای افزایش زیبایی صورت خود اجرا کنید. پس با ما همراه باشید.

ابروها نقش مهمی در زیبایی صورت ایفا می‌کنند و یکی از اولین نقاط صورت هستند که توجه را جلب می‌کنند. بسیاری از افراد نیز به علت نداشتن ابروهای زیبا دچار کمبود اعتماد به نقس می‌شوند. مشکل برای برخی از افراد حادتر است و دلیل افزایش سن، آلوپسی، شیمی درمانی و موارد دیگر دچار ریزش شدید موهای ابرو هستند و تقریبا ابرویی ندارند. روش‌های بسیار زیادی برای حل این مشکل وجود دارد که یکی از موثرترین آن‌ها کاشت ابرو است.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو (که گاهی با عنوان ترمیم ابرو نیز شناخته می‌شود) به مجموعه فرآیندهایی گفته می‌شود که در آن فولیکول‌های رشد در محل رشد ابرو کاشت می‌شوند تا رشد ابرو به خوبی انجام شود. این عمل، در دسته جراحی‌های زیبایی قرار می‌گیرد و عملی بی‌خطر است. به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که به دنبال زیباتر کردن چهره خود هستند، اقدام به انجام این عمل می‌کنند.

نوشته های مشابه

در انواع روش‌های کاشت ابروها، دست پزشک برای انجام انواع و اقسام تغییرات باز است. به عنوان مثال می‌تواند آن‌ها را پرپشت یا کم‌پشت کند. همچنین امکان تغییر شکل و مکان رشد ابروها نیز وجود دارد. برخی از افراد علاقمند هستند که ابروهایی تیزتر داشته باشند و برخی دیگر تصور می‌کنند که با ابروهایی با منحنی نرم زیباتر می‌شود. فرقی ندارد که چه نوع ابرویی انتخاب می‌کنید. فقط کافی است پیش از انجام عمل در مورد شکل و فرم دلخواه ابروی خود با پزشک مربوطه صحبت کنید.

انواع شکل ابرو
شکل های مختلف ابرو

در برخی از روش‌های کاشت ابرو( کاشت ابروی مصنوعی)، امکان انتخاب رنگ ابرو نیز وجود دارد. از آن جایی که بسیاری از افراد از یکسان بودن یا هماهنگ بودن رنگ موهای خود با ابروها یا ابروها با رنگ پوست حساس هستند، این روش می‌تواند راه مفیدی باشد تا افراد مختلف ابروهایشان را به هر شکلی که دوست دارند، در بیاورند.

کاشت موهای ابرو به دو صورت طبیعی و مصنوعی است که بسیار از افراد که هنوز امکان رشد مو در بدن آن‌ها از بین نرفته است، به خاطر عوارض و هزینه کمتر علاقمند به کاشت موی طبیعی هستند. این روش‌ها کاملا بی‌خطر بوده و در اکثر مواقع امکان اصلاح شکل ابرو نیز در آن‌ها وجود دارد و می‌توان گفت به نوعی عملی برگشت پذیر محسوب می‌شود. البته در صورتی که این عمل را در مراکز درمانی معتبر انجام بدهید، نیازی به تکرار عمل نخواهد بود.

تاریخچه کاشت ابرو در جهان

تاریخچه کاشت ابرو در جهان، تقریبا با تاریخ کاشت مو گره خورده است. در حدود شصت سال پیش در کشورهایی مانند ژاپن و آمریکا، روش‌های ترکیبی علمی و سنتی برای ترمیم و افزایش رشد کاشت مو ابداع شد ولی از آن جایی که به دلیل شرایط سخت زندگی مردم، زیبایی در درجه اهمیت کمتری قرار داشت، استفاده از این روش‌ها محدود به خانواده‌های مرفه بود.

پیشرفت‌های جدی در زمینه کاشت ابرو به سال‌های 1990 و پس از آن برمی‌گردد که پزشکی رشد قابل توجهی پیدا کرد. تکنیک‌های بسیاری در این دوره ابداع شدند و روش‌های مختلفی برای کاشت موهای صورت (و ابرو به طور خاص) ارائه شد تا این که روش FUT به عنوان یکی از مهم‌ترین روش‌های کاشت مو ابداع شد. پس از این که نتیجه بخش بود این روش برای کاشت مو بین همگان مورد پذیرش قرار گرفت، پزشکان و متخصصان زیبایی از آن برای ابرو نیز استفاده کردند و بسیاری از افراد اقدام به استفاده از آن کردند.

پس از گذشت این دوره، استفاده از روش‌های بهینه‌تر و پیچیده‌تر نیز در سراسر جهان مرسوم شد و امروزه بسیاری از افرادی که دارای شرایط حاد از نظر سلامت فولیکل‌های مو هستند نیز می‌توانند با پیشرفته‌ترین این روش‌ها اقدام به کاشت ابرو کنند. پیشرفت تجهیزات مانند ریزتر شدن سوزن‌ها، افزایش توانایی استفاده از لیزر و دیگر تجهیزات، همگی باعث شده‌اند که کاشت ابرو امروزه جزو ساده‌ترین جراحی‌های زیبایی محسوب شود و مردم در سراسر جهان از آن به عنوان یکی از راحت‌ترین، بی‌دردترین و اثربخش‌ترین روش‌های زیبایی صورت یاد کنند.

روش‌های انجام کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و تنها مختص به یک روش خاص نیست و هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند. به طور کلی روش‌های کاشت ابرو را به دو دسته تقسیم می‌کنند و دو نوع پیوند ابرو وجود دارد: پیوند واحد فولیکولار (FUT) و NeoGrafting.

روش FUT روشی است که در آن یک برش چهار اینچی از پوست سر را از پشت سر شما خارج می‌کنند. این بخش حاوی بافت‌هایی با نام فولیکول مو هستند که وظیفه اصلی رشد مو را در تمامی بدن در اختیار دارند. پس از این که این فولیکول‌ها از پوست سر جدا شدند، روی بخش مورد نظر ابزار کاشت می‎‌شوند. این کاشت از طریق ایجاد سوراخ‌ها و منفذهای بسیار ریزی است که اثر آن باقی نخواهد ماند. پس از این که فولیکل‌ها در داخل پوست سر کاشت شدند، می‌توان به راحتی رشد موهای ابرو را فقط چند هفته پس از عمل جراحی مشاهده کرد.

کاشت ابرو به روش FUT

این روش معمولا درد دارد ولی از آن جایی که پزشکان از داروهای بی‌حس کننده استفاده می‌کنند، بیمار دردی را احساس نخواهد کرد. به صورت کلی این روش در سراسر جهان استفاده بیشتری نسبت به سایر روش‌های کاشت ابرو دارد و امتحان خود را پس داده است.

از طرف دیگر روش NeoGrafting شامل استفاده از دستگاه برای جدا کردن موها از پوست سر شما بدون ایجاد ترک و جای زخم است. این روش به صورت کلی استفاده کمتری دارد و علت عدم استقبال از چنین روشی این است که از میزان موفقیت پایینی برخوردار است. با این حال، انجام آن بسیار ساده‌تر است و دردی را نیز به همراه ندارد. انجام این روش در همه مراکز کاشت مو امکان پذیر نیست و تجهیزات آن را فقط مراکز بسیار پیشرفته در اختیار دارند.

فرآیند انجام کاشت ابرو

در صورتی که قصد داشته باشید از روش مرسوم‌تر کاشت مو یعنی FUT استفاده کنید، در ابتدا باید در جلساتی حضور پیدا کنید تا پزشک شرایط شما را بررسی کند. پس از آن، تاریخ مشخصی برای انجام عمل کاشت مو مشخص خواهد شد و در تاریخ مقرر باید در کلینیک یا مرکز کاشت مو حضور پیدا کنید.

بی‌حسی در این روش به صورت موضعی است و نیاز به بیهوشی به صورت کامل نیست. پس از آن جراح با استفاده از میکروسکوپ، محل دقیق فولیکل‌های موردنظر را مشخص کرده و با استفاده از سوزن‌های ریزی اقدام به برداشت نواری از آن‌ها خواهد کرد. پس از این مرحله، با استفاده از سوزن‌هایی مخصوص، در ناحیه ابرو شکاف‌های کوچکی ایجاد شده و فولیکل‌های مو در آن کاشته می‌شوند.

مراحل کاشت ابرو
مراحل کاشت ابرو

این فرآیند بسته به شرایط ژنتیکی و فیزیکی افراد متفاوت است و ممکن است برای برخی از افراد، برداشتن چند فولیکول مو کافی باشد ولی برای یک شخص دیگر، تعداد بسیار بیشتری از فولیکول نیاز باشد. فرآیند جراحی بدون خونریزی خواهد بود و معمولا بین نیم ساعت تا سه ساعت بسته به شرایط فرد طول خواهد کشید.

مراقبت‌های بعد از انجام کاشت موهای ابرو

پس از انجام عمل، شخص می‌تواند کلینیک یا مرکز درمانی را به مقصد خانه ترک کند و هیچ نیازی به بستری شدن نیست. افراد بعد از این که مرکز مربوطه را ترک کنند، باید سعی کنند که از دست زدن مستقیم و یا برخورد اشیا با ناحیه‌ای که فولیکول اهدا کرده و ناحیه‌ی فولیکول کاشت شده جلوگیری کنند. برخورد نور مستقیم خورشید در صورتی که تیز باشد، می‌تواند اثراتی مانند قرمزی ناحیه مربوطه و کم اثر شدن آن را به همراه داشته باشد. پس افراد بهتر است که از برخورد مستقیم با نور خورشید تا چند روز بعد از عمل جلوگیری کنند.

همچنین استحمام تا مدت یک تا دو روز با آب داغ نیز ممکن است که خطراتی داشته باشد. استفاده از شامپو برای ناحیه اهدا کننده مو نیز تا چند روز بعد از عمل خطرناک خواهد بود. پس از عمل کاشت ابرو پزشک ممکن است که داروهای آنتی بیوتیک نیز تجویز کند تا فرآیند رشد موهای ابرو بهتر انجام شود.

در صورتی که مکان موردنظر با درد یا احساس سوختگی و گرگرفتگی همراه بود، با توجه به دستور پزشک می‌توان از کیسه آب یخ برای کاهش التهاب استفاده کرد.

پس از چند روز، میزان مراقبت از ناحیه مربوطه را می‌توان کم‌تر کرد و منتظر ماند تا رشد موهای ابرو بیشتر شود. ممکن است که در برخی موارد این رشد اولیه با ریزش مو همراه باشد. این مسئله طبیعی است و جای نگراتی ندارد. با این حال، می‌توانید با پزشک مربوطه در این صورت صحبت کنید تا راهنمایی‌های لازم را برای شما انجام بدهد. فرآیند رشد فرآیندی زمانبر است و با داشتن صبر و تحمل می‌توانید اثرات قطعی این روش را مشاهده کنید.

قبل و بعد کاشت ابرو
نمونه کاشت ابروی انجام شده در کلینیک نگارین

دفعات انجام پیوند کاشت ابرو

بیشتر بیماران برای دستیابی به اهداف خود در این عمل جراحی زیبایی، فقط یک بار باید تحت عمل قرار گیرند. در بعضی موارد، مانند بیمارانی که به دلیل روش‌هایی مانند میکروبلاستیک و خال کوبی کردن‌، بافتی آسیب دیده در ناحیه ابرو دارند، ممکن است این عمل در دو مرحله انجام شود.

این امر به این دلیل است که بافت آسیب دیده جریان خون را کاهش داده است و برخی از فولیکول‌های پیوند داده شده ممکن است به خوبی رشد خود را ادامه ندهند. با این وجود بسیاری از بیمارانی که میکروبلاستیک یا تتویی در ناحیه صورت نداشته‌اند، نیازی به انجام جراحی دوم ندارند.

مزایای انجام کاشت ابرو

انجام عمل زیبایی چهره با کاشت ابرو مزایای فراوانی برای شما خواهد داشت. داشتن ابروهای ضخیم و خوش فرم می‌تواند اولین مزیت استفاده از این روش زیبایی باشد. وجود چنین ابروهایی باعث خواهد شد که اعتماد به نفس افراد برگردد و بتوانند به راحتی در هر جمعی حضور پیدا کنند چراکه ابروهایی ضخیم، زیبا و دارای زیبایی بهتری دارند. فرم صورت پس از این عمل جراحی زیبایی به صورت کلی بهتر خواهد شد.

از آن جایی که بیان برخی احساسات و ارتباطات از طریق همین ابروها انجام می‌گیرد، پس از این عمل کاشت افرادی که هیچ ابرویی ندارند می‌توانند به راحتی احساسات خود را به دیگران از طریق چهره منتقل کنند. افرادی که در زمینه بازیگری یا مجری‌گری و مشاغل نیازمند بیان احساسات با صورت مشغول هستند می‌توانند از این مزیت انجام کاشت ابرو استفاده کنند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از این روش این است که نسبت به دیگر روش‌های زیبایی صورت، هزینه کمتری دارد و بسیاری از افراد بدون تحمل درد و بدون پرداخت هزینه‌های هنگفت می‌توانند چهره‌ای زیبا داشته باشند.

عمل جراحی کاشت موهای ابرو دائمی است و استفاده از آن یکبار برای همیشه، باعث خواهد شد که استفاده مکرر از مداد، نخ و وسایل آرایشی را کنار بگذارید. بسیاری از افرادی که دارای زخم در ناحیه ابرو هستند و بدون ابرو، این زخم در کم شدن زیبایی چهره آن‌ها موثر است، می‌توانند از این روش استفاده کنند تا زخم‌ها درمان شده و به جای آن موهای طبیعی رشد کنند.

تغییر در شکل، مکان، زاویه و مدل ابرو یکی دیگر از مزایای استفاده از این روش است و همه این مزایا در حالی است که اثرات این روش بسیار طبیعی هستند و هیچکس متوجه نخواهد شد که به وسیله عمل جراحی رشد موهای ابروی خود را بیشتر کرده‌اید.

معایب کاشت ابرو

از آن جایی که بدن ممکن است در برابر هر نوع جراحی واکنش نشان بدهد، امکان و احتمال این که بدن برخی از افراد بعد از عمل کاشت دچار عوارضی شوند، وجود دارد. با این حال، این عوارض آن قدر نیز حاد نیستند.

کاشت موهای ابرو یک روش زیبایی بسیار ظریف است و نیاز به قرار دادن کامل موها در برش‌های ریز و درشت در زاویه صحیح و در جهت تقلید از رشد طبیعی است. از این حیث، کاشت ابرو در دسته عمل‌های جراحی زیبایی قرار می‌گیرد. با این حال، این عمل سنگین نیست و نیازی به بخیه ندارد. بیماران پس از کاشت، ابروهای طبیعی رشد خود را بدون عوارض جانبی دوباره به دست می‌آورند. یکی از خطرات احتمالی پیوند ابرو این است که فولیکول‌های جدید مو به خوبی عمل نکنند. در چنین مواردی، ممکن است پزشک تصمیم بگیرد در آینده‌ای نزدیک مجدداً این روش را انجام دهد.

قبل از پیوند ابرو، جراح شما معاینات دقیقی را انجام خواهد داد تا احتمال عوارض به کمترین میزان برسد. در صورتی که از داروهای خاصی استفاده می‌کنید، حتما باید پزشک را در جریان بگذارید. همچنین در صورتی که دارای بیماری‌های زیر هستید، بهتر است که عمل کاشت ابرو را انجام ندهید و با پزشک در مورد آن صحبت کنید:

 • آلوپسی آره آتا
 • Trichotillomania
 • اختلالات خونریزی
 • سابقه عوارض مربوط به جراحی زیبایی

خطرات مرتبط با خود جراحی نیز ممکن است به وجود بیاید. برخی از این عوارض عبارت هستند از:

 • خون ریزی بیش از حد
 • آسیب عصبی
 • تورم
 • کبودی
 • عفونت
 • باقی ماندن جای زخم

در صورت مشاهده هر گونه از این علائم، سریعا به پزشک مراجعه کنید تا از خطر جلوگیری کند. با این حال، تعداد کمی از افراد دچار این عوارض می‌شوند و از این تعداد کم نیز اکثر افراد سریعا بهبود می‌یابند.

میزان درد در حین عمل کاشت

از آنجا که در این عمل جراحی از بی‌حسی موضعی و آرام بخش استفاده می‌شود، می‌توان گفت که این روش دردناک نیست و در حین عمل اکثریت افراد دردی را احساس نخواهند کرد. البته برخی از افرادی که بدن مقاومی در برابر داروهای بی‌حسی دارند، ممکن است که کمی درد احساس کنند ولی این مسئله به هیچ عنوان برای اکثر افراد صادق نیست.

پس از آن عمل ممکن است در ناحیه موهای اهدا شده در پشت سر خود احساس درد کنید که در طی 24-48 ساعت برطرف می‌شود. ناحیه ابرو بعد از عمل معمولاً بدون درد است زیرا موها بسیار سطحی کاشته می‌‎شوند و برخلاف روش کاشت مو، سوراخ‌های ایجاد شده روی محل کاشت ابرو ریزتر و کم‌عمق‌تر هستند. پزشکان برای از بین بردن درد معمولا پس از جراحی نیز مصرف آنتی بیوتیک را برای بیماران تجویز می‌کنند و به همین می‌توان گفت که کاشت ابرو یکی از بی‌دردترین روش‌های جراحی زیبایی محسوب می‌شود.

هزینه‌های کاشت ابرو

از آن جایی که هزینه درمان به صورت کلی در ایران کم است، می‌توان گفت که انجام عمل کاشت ابرو در ایران مقرون به صرفه‌تر از کشورهایی مانند آلمان، انگلستان، آمریکا، ژاپن و استرالیا است. به عنوان مثال در برخی مراکز درمانی در انگلستان، هزینه انجام کاشت مو به 7000 پوند نیز می‌رسد و این رقم در کشور آمریکا بین 3000 تا 6000 هزار دلار است. این در حالی است که پزشکان ایرانی، ماهرترین پزشکان جراحی در دنیا محسوب می‌شوند.

با این حال، هزینه کاشت موهای ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد. از آن جایی که این درمان شامل جلسات متعدد با پزشک برای معاینه و صحبت در مورد نحوه انجام آن خواهد بود، هزینه‌های مختلفی می‌توان برای این عمل زیبایی در نظر گرفت.

هزینه کاشت ابرو در ایران حدود ۷ میلیون تومان می باشد.

هزینه کاشت ابرو در ایران

همچنین عوامل دیگر نیز در تعیین قیمت کاشت ابرو موثر هستند. روش پیوند ابرو یکی از مهم‌ترین عوامل در زمینه تعیین قیمت است چرا که تجهیزات، مواد و وسایل مصرفی برای کاشت ابرو و موارد این چنینی قیمت را دچار تغییر می‌کنند. همچنین مدت زمان عمل نیز در این هزینه تاثیر دارد. حتی عوامل ژنتیکی که باعث خواهند شد درمان و انجام این روش زیبایی در بازه‌های زمانی متفاوتی اثر خود را نشان بدهد نیز می‌تواند در تعیین قیمت اثر داشته باشد. هرگز نباید این روش را با نزد افرادی با تجربه مبهم و غیرقابل اعتماد انجام بدهید تا پول خود را پس انداز کنید. این کار نه تنها می‌تواند خطرناک باشد و احتمالاً از نتیجه نیز ناراضی خواهید بود و ممکن است مجبور شوید مجدداً این کار را انجام دهید.

برای این که از قیمت قطعی این روش زیبایی آگاه شوید، بهتر است با مرکز کاشت موی نگارین تماس بگیرید و شرایط خود را توضیح دهید تا در مورد قیمت به شکل دقیق‌تر به شما توضیح دهند و قیمت تعیین شود.

افراد مناسب برای انجام کاشت مو

افرادی که دارای مشکلاتی مانند ریزش موی شدید هستند یا موهای ابروی خود را از دست داده‌اند، معمولا مناسب‌ترین افراد برای انجام کاشت ابرو هستند. علت‌های مختلفی می‌تواند افراد را به سمت انجام این عمل سوق بدهد. پیری می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دلایل ریزش مو باشد و افرادی که در محدوده سنی خاصی (بعد از شصت سال) هستند معمولا می‌توانند از این روش استفاده کنند تا موهای ابروی خود را به حالت عادی برگردانند.

افرادی که موهای خود را به صورت کلی به خاطر شیمی درمانی از دست داده‌اند، یکی دیگر از افراد مناسب برای انجام این نوع کاشت هستند. البته این افراد باید توجه داشته باشند که درمان خود را ابتدا باید تمام کنند و پس از آن به دنبال کاشت مو بروند.

مشکلات دیگری نیز می‌تواند منجر به ریزش و از بین رفتن کامل موهای افراد شود و به صورت کلی می‌توان گفت که منع خاصی برای افراد در انجام این عمل زیبایی وجود ندارد. با این حال، اگر عارضه‌های پوستی یا آلوپسی دارید، بهتر است که از انجام کاشت ابرو اجتناب کنید تا مشکل شما برطرف شود و پس از آن اقدام کنید.

در صورتی که در انجام این عمل مردد هستید، متخصصان پوست، مو و زیبایی می‌توانند به شما در این زمینه مشاوره بدهند. آن‌ها می‌توانند مشخص کنند که آیا واجد شرایط انجام این عمل زیبایی هستید، یا بهتر است که از انجام آن خودداری کنید و کاشت مو عملی ضروری محسوب نمی‌شود.

مشاهده اثرات کاشت ابرو

تخمین‌های فراوانی می‌توان در مورد میزان ماندگاری و اثرات این روش زیبایی انجام داد. واقعیت این است که میزان رشد و ماندگاری موهای ابرو به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. اگر مهارت پزشک را به عنوان یک عامل موثر روی میزان موفقیت کاشت مو کنار بگذاریم، شرایط بدنی خود شخص را می‌توان موثرترین علت در میزان اثرگذاری و ماندگاری موهای ابرو دانست. مکانیزم رشد مو در بدن بسیاری از افراد، امکان این مسئله را فراهم می‌کند که موها سریع رشد کنند ولی در برخی از افراد چنین امکانی وجود ندارد.

همچنین عوامل ژنتیکی نیز در این مورد بسیار موثر هستند. افرادی که در اعضای خانواده کسانی را دارند که ابروهای پرپشت دارند یا موهای آن‌ها سریع رشد می‌کند، می‌توانند این اطمینان را داشته باشند که کاشت موهای ابرو می‌تواند برای آن‌ها صد در صد موثر باشد.

با این حال، آمارها اعداد و ارقامی را ارائه می‌کنند که می‌توان به طور نسبی به آن‌ها اعتماد کرد. به طور متوسط، چهار ماه طول می‌کند که موهای جدید ابرو رشد کافی داشته باشند (که در مورد افراد مختلف کمی بیشتر یا کمتر است). همچنین پس از مدت یکسال می‌توان به طور کامل ابروهای جدیدی را روی صورت افراد به صورت واضح مشاهده کرد (که مرحله اثرگذاری پایان یافته است). در برخی افراد این رقم به شش تا هشت ماه کاهش پیدا می‌کند. همچنین نوع روش نیز در میزان اثرگذاری آن موثر است.

میزان رشد دائمی ابرو

بسیاری از افراد به دنبال پاسخ این سوال هستند که آبا در سال‌های بعد از انجام کاشت مو نیز، ابروها رشد خواهند داشت یا خیر. از آن جایی که موهای اهدا شده معمولا از پوست سر است، در صورتی که این اعضای بدن شما با مشکل جدی مواجه نباشد،  تا زمانی که زنده هستید، با ریزش موهای قدیمی ابرو، موهای جدید رشد خواهند کرد و به این ترتیب فرآیند رشد مو یک فرآیند ادامه دار خواهد بود. در طول این دوران هیچ نیازی به عمل کاشت ابروی مجدد یا روش‌های دیگر درمانی نیست. بنابراین، موهای ابرو پیوند داده شده باید به طور دوره‌ای (به طور معمول یک بار در ماه) بریده شوند. این مسئله برای کاشت ابرو کاملاً استاندارد است و بعد از مدتی موهای پیوند داده شده می‌توانند تنظیم شوند و دیگر نیازی به پیرایش نیست.

سخن پایانی

ما در این مطلب نگاهی به تمامی جنبه‌های کاشت ابرو انداختیم و دیدیم که این روش چه مزایایی دارد و چگونه می‌تواند به افراد مختلف کمک کند که چهره‌ی زیبایی داشته باشند. با تمام مطالب گفته شده، کاشت مویی کم‌خطر، با بازدهی بالا، در صورتی امکان پذیر است که توسط پزشکانی ماهر انجام شود. پزشکان ایرانی جراحی زیبایی در سراسر جهان مشهور هستند و بسیاری از آن‌ها در مرکز کاشت موی نگارین جمع شده‌اند تا بهترین خدمات را برای علاقمندان به کاشت مو ارائه کنند.

جدای از پزشکان مجرب، این مرکز دارای امکانات به روزی برای انجام کاشت مو است و از آن جایی که به طور تخصصی روی کاشت مو تمرکز دارد، می‌توان گفت که امکانات و تخصص آن حرف اول را در ایران می‌زند و بهترین مرکز کاشت موی ایران است.

اگر شما نیز قصد دارید که هر کدام از روش‌های کاشت موی ابرو را انجام بدهید، به جای صرف هزینه در مراکز غیرتخصصی، بهتر است که به مرکز تخصصی کاشت موی نگارین اعتماد کنید تا از انجام کاشت ابرو با کمترین هزینه و بیشترین کیفیت لذت ببرید و چهره خود را زیباتر کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 15

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید !

اگر این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، عذر ما را بپذیرید !

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت بهبود این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

‫5 دیدگاه ها

 1. سلام سوالی که برام پیش اومده اینه که وقتی از پشت سر مو برمیدارید بعدا اون قسمت رشد میکنه یا جاش خالی میمونه؟

 2. سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما
  عرض کنم که اطرافیان من کاشت ابرو انجام دادن ولی حالت ابروهاشون خیلی غیرطبیعی و سیخ و غیرحرفه ای شده
  این اتفاق ممکنه برای ابرو های من هم بیفته؟؟ میتونم اطمینان پیدا کنم از این بابت؟

 3. سلام علیکم من 4 ماهه که کاشت کردم ولی هنوز ابرو در نیومده این طبیعیه؟ ممکنه دیگه در نیاد؟

 4. سلام..
  من در شهرستان سکونت دارم خواستم مطلع بشم که کل فرایند کاشت ابرو چند جلسه نیاز داره و اینکه بین هر جلسه چند روز فاصله هست که برای سکونت اقدام کنم

 5. سلام میشه لطف کنید بگید کل فرایند کاشت ابرو چقدر طول میکشه؟من ابروهام ریزش پیدا کردن میخوام ببینم چقدر سریع درمان میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا