کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟

5
(23)

معمولاً وقتی از موثر بودن یک روش درمانی یا زیبایی مطمئن می‌شویم، «هزینه‌ها» به دغدغه‌ی مرتبه اول ما تبدیل می‌شود. جنبه‌های مالی همیشه مهم هستند. هم از این جهت که باید با وضعیت اقتصادی شما مطابقت داشته باشند و از این جهت که باید مطمئن شوید یک خدمت یا محصول ارزش هزینه‌ای که صرفش می‌کنید را دارد. در این مقاله، برای شما که می‌خواهید ابروهای زیبا پرپشت و زیبا داشته باشید، عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو را بررسی کرده‌ایم تا با این روش زیبایی بهتر آشنا شوید و دغدغه‌های مالی خود را به عنوان یک درمان‌جو برطرف کنید.

ابروهای پرپشت، ضخیم و کشیده، نقطه‌ی به هم رسیدن مد روز و ترندهای زیبایی در دنیا با فرهنگ کهن ایرانی است. در ادبیات سال‌های دور ایرانی معشوق زیبا با ابروهای تیره و ضخیم (و گاه پیوندی) توصیف می‌شود و امروز می‌بینیم که تکنیک‌های به‌روز آرایشی به پر کردن و ضخیم کردن ابروها تمایل دارند.

در بین روش‌های مختلف برای زیباسازی ابرو، کاشت ابرو بهترین و طبیعی‌ترین نتایج را به شما هدیه می‌دهد. علت آن نیز واضح است: کاشت ابرو تنها روشی است که به معنای واقعی باعث پر شدن ابرو می‌شود. در سایر روش‌های زیباسازی ابروها، شما صرفا با استفاده از رنگ‌ها «توهم» وجود ابروها را ایجاد می‌کنید. حال ممکن است این رنگ موقتی باشد، مثل ریمل و مداد ابرو، یا ممکن است دائمی باشد مثل روش‌های تاتو، هاشور، میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن.

نوشته های مشابه

هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟

هزینه‌ی کاشت ابرو در کلینیک فوق تخصصی نگارین بین ۴ تا ۶ میلیون تومان است. البته این هزینه به عواملی بستگی دارد و ممکن است بیشتر یا کمتر شود. برای تخمین قیمت اولیه باید ابروهای شما و شرایط بانک مویتان را به دقت بررسی کنیم. همچنین هزینه‌ی کاشت ابرو می‌تواند در آقایان و خانم‌ها متفاوت باشد. برای دریافت تخمین قیمت می‌توانید از طریق شماره ۰۹۱۲۵۴۴۰۹۸۶ با ما در تماس باشید.

در نگاه اول وقتی هزینه کاشت ابرو را با سایر روش‌های ترمیم ابرو یا کاشت مو مقایسه می‌کنید، متوجه اختلاف چشمگیری می‌شوید. ممکن است احساس کنید با توجه به کوچک بودن فضای ابرو و محدودیت تعداد گرافت‌ها، نباید قیمت کاشت انقدر زیاد باشد. بله، درست است که تعداد گرافت‌ها کمتر است ولی کار کاشت ابرو از نظر تکنیکی بسیار دشوارتر از کاشت مو است. کمی جلوتر جزئیات کاشت ابرو را بررسی خواهیم کرد تا بهتر متوجه این موضوع بشوید.

برای محاسبه‌ی هزینه کاشت ابرو بیشتر کلینیک‌ها از یک رویکرد کلی استفاده می‌کنند. یعنی وضعیت ابروها، بانک مو و سایر شرایط شما را می‌سنجند و برآورد قیمت را به شما اعلام می‌کنند. ممکن است برخی از کلینیک‌ها هزینه را به ازای هر گرافت یا هر تار مو اعلام کنند. نهایتاً قیمت اعلام شده در بیشتر مراکز کاشت ابرو نزدیک به هم است. یادتان باشد که قیمت‌های بیش از اندازه کم یا زیاد قطعاً شک برانگیز هستند.

گرافت مو

فرق گرافت با تار مو

هر گرافت حاوی یک واحد فولیکولی است. هر واحد فولیکولی از موهای سر بین ۱ تا ۵ تار مو دارد. پس هر گرافت حاوی ۱ تا ۵ تار مو است. برای کاشت ابرو تمام گرافت‌هایی که بیش از یک تار مو دارند، باید به گرافت‌های کوچک‌تر تک تار مویی یا نهایتاً ۲ تار مویی تبدیل شوند. چون واحدهای فولیکولی موجود در ابرو فقط یک تار مو دارند و برای رسیدن به نتایج طبیعی می‌بایست واحد‌های فولیکولی سر را شبیه به واحدهای فولیکولی ابرو بکنیم.

گاهی اوقات مراکز کاشت مو به جای شمارش گرافت مو، از شمارش تار مو استفاده می‌کنند. مثلاً می‌گویند که هزینه‌ی کاشت ۲۰۰ تار مو در ابرو فلان قدر است. هروقت هزینه‌ها به تار مو اعلام شد، برای بدست آوردن تعداد گرافت‌ها باید عدد را تقسیم بر ۲ کنید؛ مثلاً کاشت ۲۰۰ تار مو برابر است با ۱۰۰ گرافت.

بالابردن قیمت در اتاق عمل

یکی از تله‌های قیمت گذاری این است که پیش از کاشت ابرو، تخمین پایین‌تری از تعداد گرافت‌های مورد نیاز به شما می‌دهند. مثلاً قبل از عمل پزشک به شما می‌گوید که به ۲۰۰ گرافت نیاز دارید. سپس در حین کاشت ابرو و در اتاق عمل به شما می‌گوید که به ۱۰۰ گرافت بیشتر نیاز است. اصولاً وقتی در اتاق عمل باشید، چاره‌ای جز قبول کردن ندارید. بعد از عمل نیز قیمت ۳۰۰ گرافت را از شما درخواست می‌کنند.

معمولاً برای کاشت هردو ابرو به ۲۰۰ تا ۳۵۰ گرافت نیاز است. می‌توانید برای کسب اطمینان بیشتر در مورد برآورد تعداد گرافت مورد نیاز، با چند مرکز معتبر مشورت کنید.

قیمت‌های خیلی ارزان

در مقابل قیمت‌های ارزان باید بسیار محتاط باشید. کاشت ابرو برخلاف سایر روش‌های ترمیم ابرو، غیرقابل بازگشت و دائمی است. عوارض آن نیز به طور مستقیم به زیبایی چهره شما آسیب می‌زند. پس باید در انتخاب مرکز کاشت ابرو دقت بسیاری به خرج دهید.

مویی که در بخش ابرو کاشته می‌شود، تا آخر عمر همان‌جا می‌ماند و رشد می‌کند. حالا اگر ضخامت یا جهت رشد مو نامناسب باشد، حذف کردن آن گرافت بسیار دشوار و ایجاد کردن تغییر در آن تقریباً غیرممکن است. همچنین اگر تراکم و طرح کاشت ابرو به آنچه انتظار دارید نرسد، باید یکبار دیگر ابرو بکارید و نهایتاً هزینه‌ی بیشتری صرف کنید.

حتماً در زمان انتخاب مرکز کاشت مو دقت کنید که آن مرکز و متخصصانش مهارت و تجربه‌ی کافی داشته باشند. هر خطایی در عمل کاشت مو می‌تواند از نظر زیبایی و مالی به شما زیان برساند.

کاشت ابرو به صرفه تر است یا تاتو ؟

به جز روش‌های آرایشی موقت (مثل ریمل یا مداد ابرو)، روش‌هایی برای ترمیم و زیباسازی بلندمدت ابرو وجود دارد که تا همین چند سال پیش در اوج محبوبیت بودند. منتها در سال‌های اخیر به دلیل پیشرفت‌های علمی و تکنیکی در زمینه‌ی کاشت ابرو و همچنین عوارض و مشکلات زیاد این روش‌ها، اقبال عمومی به سمت‌شان کم شده است.

تاتوی ابرو

احتمالاً تا حد خوبی با روش‌های آرایشی ترمیم ابرو آشنا هستید. این موارد عبارت‌اند از:

  • تاتوی ابرو: قدیمی‌ترین روش آرایش دائمی که مثل خالکوبی بدن انجام می‌شود. در این روش با استفاده از سوزن‌های خاصی، موارد رنگی را به عمق پوست تزریق می‌کنند. تاتو به مرور زمان کمرنگ می‌شود و معمولاً باید هر سال ترمیم شود.
  • هاشور ابرو: فرق هاشور با تاتو فقط در نحوه‌ی انجام آن است. در هاشور، خطوطی موازی با خط رشد طبیعی موهای ابرو رسم می‌شود ولی در تاتو کل ناحیه‌ی ابرو رنگ می‌شود. هاشور به مرور زمان کمرنگ می‌شود و به ترمیم سالانه نیاز دارد.
  • میکروپیگمنتیشن: شکل جدیدتر تاتو و هاشور که با دستگاه انجام می‌شود. البته معمولاً رنگدانه‌های استفاده شده در این روش بهتر از دو روش قبلی است. حتی برخی از رنگدانه‌ها تایید سازمان FDA را نیز دارند. از میکروپیگمنتیشن می‌توان به شکل هاشور یا رنگ آمیزی کل ناحیه‌ی ابرو استفاده کرد. میکرو پیگمنتیشن به ترمیم سالانه نیاز دارد.
  • میکروبلیدینگ: جدیدترین شیوه برای آرایش دائمی است که یک تفاوت عمده با روش‌های قدیمی‌تر دارد. در این روش رنگدانه‌ها به لایه‌های میانی پوست تزریق می‌شود برای همین مشکلات کمتری دارد ولی ماندگاری کوتاه‌تری هم دارد. میکروبلدینگ را باید هر ۶ ماه یکبار ترمیم کنید.

هزینه کاشت ابرو در برابر هزینه آرایش دائم

مقایسه‌ی این دو با هم صحیح نیست چرا که روش‌های آرایش دائم نیاز به ترمیم و تکمیل دارند ولی کاشت ابرو یک بار برای همیشه انجام می‌شود و هیچ نیازی به ترمیم یا استفاده از لوازم آرایشی تکمیلی ندارد.

هزینه‌ی خدمات آرایش دائم به عوامل زیادی بستگی دارد ولی مثلاً میکروبلیدینگ در هر جلسه به طور متوسط ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان هزینه دارد و هر ۶ ماه یکبار باید ترمیم شود. اگر هزینه‌های این روش را طی ۱۰ سال حساب کنید، تازه متوجه می‌شوید که در بلند مدت کاشت ابرو بسیار به‌صرفه‌تر و ارزان‌تر است.

نتایج کاشت ابرو دربرابر نتایج آرایش دائم

همان‌طور که گفتیم، نتایج کاشت ابرو دائمی است. موهایی که در ناحیه‌ی ابرو کاشته می‌شوند تا پایان عمر به رشد خود ادامه می‌دهند و هیچوقت نمی‌ریزند. تمامی روش‌های آرایش دائم به ترمیم نیاز دارند و هر جلسه‌ی ترمیمی نیز دردسرهای خودش را دارد.

نکته‌ی دیگر این است که ابروهای شما با کاشت ابرو واقعاً پرپشت می‌شود. در صورتی که در روش‌های آرایش دائم شما صرفا با تیره کردن پوست‌، این احساس را در بیننده ایجاد می‌کنید که ابروهای پرپشتی دارید. حال اگر این بیننده کمی نزدیک‌تر بیاید، راز شما برملا می‌شود.

اگر نتایج طبیعی یا به قول معروف «نچرال» می‌خواهید، قطعاً کاشت ابرو مناسب‌ترین انتخاب است.

آرایش دائم بهتر است یا کاشت ابرو؟

اگر می‌خواهید بهترین اقدام را برای زیباسازی ابروی خود انجام دهید، جواب ما این است: هردو. بهترین کار این است که کاشت ابرو را روی یک آرایش دائم انجام بدهیم تا به بهترین و زیباترین نتایج برسیم. وقتی این دو را همزمان انجام می‌دهیم، نقایص هم را برطرف می‌کنند.

در کاشت ابرو باید یک حداقل فاصله‌ای بین موهای کاشته شده درنظر بگیریم. چرا که منابع غذایی و خونرسانی بافت پوستی محدود است و اگر فولیکول‌ها با تراکم خیلی بالا کاشته شوند، به برخی از آن‌ها غذا نمی‌رسد و از بین می‌روند. این فواصل حداقلی به سادگی با روش‌های آرایش دائم پر می‌شود. در این حالت نیازی به ترمیم زود به زود آرایش دائم ندارید چون این آرایش فقط نقش یک سایه ملایم را دارد.

کاشت ابرو بدون استفاده از تاتو یا هاشور هم زیبا و طبیعی به نظر می‌رسد. منتها پژوهش‌های انجام شده و تجربه‌ی ما در کلینیک نگارین نشان می‌دهد که متقاضیان زمانی که کاشت ابرو را همراه با روش‌های آرایشی انجام می‌دهند، رضایت بیشتری دارند.

عوامل موثر بر هزینه‌های کاشت ابرو

عوامل زیادی بر هزینه‌ی نهایی کاشت ابرو تاثیر می‌گذارند و در این بخش سعی کردیم به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کنیم. بیشتر مواردی که در ادامه می‌خوانید، در برآورد قیمتی که به شما اعلام می‌شود لحاظ شده‌اند و اینطور نیست که به صورت جداگانه فاکتور بشوند.

مهارت و تجربه‌ی جراح

کاشت ابرو نیاز به حداکثر مهارت و تجربه نیاز دارد. برای همین حتی بسیاری از متخصصانی که سال‌ها در زمینه‌ی پیوند مو فعالیت می‌کنند، نمی‌توانند کاشت ابرو را به خوبی انجام دهند. قاعدتاً زمانی که با کاری تخصصی‌تر و دشوارتر مواجه باشیم، دستمزد متخصص آن کار نیز بالاتر خواهد بود.

برخی از دشواری‌های کاشت ابرو را در ادامه مطرح کرده‌ایم تا بهتر این موضوع را درک کنید:

  • تغییر در واحد‌های فولیکولی: گرافت‌ها یا واحدهای فولیکولی که از بانک موی شما برداشت می‌شوند بین ۱ تا ۴ تار مو دارند. برای کاشت ابرو باید فقط از واحدهای فولیکولی تک تار مویی استفاده کنیم. برای همین تیم درمانی و جراح با استفاده از میکروسکوپ، واحدهای فولیکولی چند تار مویی را به واحدهای تک تار مویی تقسیم می‌کنند. دقت کنید که داریم در مورد اندازه‌هایی به ضخامت یک یا چند تار مو حرف می‌زنیم.
  • تطابق با ابروی طبیعی: ابروی شما سه بخش سر، تنه و دم دارد. جهت رشد، میزان پرپشتی و حتی جنس موها در هر یک از این بخش‌ها متفاوت است. جراح در زمان کاشت ابرو باید دقت کنید که موهای انتخابی از نظر ظاهری، با موهای طبیعی ابرو در محل کاشت تطابق داشته باشند.
  • جهت رشد مو: تنظیم جهت رشد موهای کاشته شده در ابروها بسیار سخت است. موها در بخش سَری ابرو (نزدیک به وسط صورت) به شکل عمودی، در بخش تنه ابرو (وسط) به شکل افقی و در بخش دم ابرو (انتها) به شکل مورب رشد می‌کنند.
  • زاویه‌ی رشد ابرو: موهای ابرو مثل موهای سر نیستند که به سمت بالا رشد کنند، بلکه به موازات پوست رشد می‌کنند و روی پوست می‌خوابند. یکی از خطاهای شایع کاشت ابرو توسط جراحان کم‌تجربه این است که ابرو عمود بر پوست صورت به سمت جلو رشد می‌کند و ظاهر بسیار بدی پدیدار می‌شود.
  • مشکل پوست صورت: پوست صورت در مقایسه با پوست سر، شل‌تر و انعطاف پذیرتر است. چون پوست سر قوام محکمی دارد، وقتی گرافتی را در سر قرار می‌دهیم، فولیکول در جای خود می‌نشیند و تکان نمی‌خورد. ولی در مورد صورت اینطور نیست و ممکن است فولیکول‌ها جابه‌جا شوند. برای همین باید شکل حرکت فولیکول را پیش‌بینی کرد و کاشت را طوری انجام داد که تا حد امکان این اتفاق رخ ندهد.

تعداد گرافت‌ها

نکته‌ی دیگری که در تعیین قیمت کاشت ابرو موثر است، تعداد گرافت‌ها است. برای کاشت ابرو بین ۱۰۰ تا ۳۵۰ گرافت لازم است و هرچه تعداد گرافت‌ها بیشتر باشد، هزینه کاشت نیز بیشتر می‌شود.

کاشت ابرو به روش FIT
در روش FIT تمامی مراحل با استفاده از ابزار دستی انجام می‌شوند

روش کاشت ابرو

روش‌ها در طول مدت جلسه‌ی کاشت ابرو موثر هستند. مثلاً در روش FIT فولیکول‌ها به شکل واحدی استخراج می‌شوند و این کار به شدت زمان‌بر است. در مقابل در روش FUT فولیکول‌ها به کمک روش برداشت نواری استخراج می‌شوند که سرعت کار را بالا و دشواری آن را کم می‌کند.

در روش‌های مختلف از ابزارهای متفاوتی استفاده می‌شود. مثلاً برداشت مو در روش SUT با دستگاهی پیشرفته انجام می‌شود که به قابلیت مکش مجهز است. یا مثلاً در روش‌های FUT و FIT تمامی مراحل کاشت مو با استفاده از ابزار دستی انجام می‌شوند. نوع تجهیزات استفاده شده نیز در هزینه کاشت ابرو موثرند.

هزینه‌های فرعی

علاوه بر هزینه‌های اصلی کاشت ابرو باید به هزینه‌های فرعی نیز توجه کنید. آزمایشات پیش از عمل، هزینه‌ی سفر و اقامت، محصولات مراقبتی بعد از عمل و دوری از محل کار از جمله‌ هزینه‌هایی هستند که جدا از هزینه‌ی کاشت ابرو متحمل خواهید شد. هرکدام از این موارد ناچیزند ولی در کنار هم می‌توانند به عدد قابل توجهی تبدیل شوند. پس حواستان به این موارد هم باشد.

همان‌طور که گفتیم، کاشت ابرو یک روش دائمی برای زیباسازی ابرو است. یعنی با یکبار هزینه، برای همیشه ابروهایی طبیعی، پرپشت و خیره کننده خواهید داشت. برخلاف سایر روش‌های زیباسازی که معمولاً نتایج غیرطبیعی و موقتی دارند. هرچند که هزینه کاشت ابرو زیاد است، ولی اگر نگاه بلند مدت داشته باشید، می‌بینید که در طول زمان از سایر روش‌های زیباسازی ارزان‌تر در می‌آید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 23

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید !

اگر این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، عذر ما را بپذیرید !

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت بهبود این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام برای کاشت ابرو میشه حجم بیشتری از ابروی خودمون رو بکاریم یا فقط روی همون خط ابرو کاشت میکنن؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا