کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو به روش میکروگرافت

5
(28)

همچون داشتن پوستی شفاف و شاداب، برخورداری از موهایی پر،  لطیف و خوش حالت نیز اهمیت بسیاری در ظاهر ما خواهد داشت. گاهی اوقات ریزش مو به دلایل مختلف می تواند این زیبایی را از ما سلب کند و اعتماد به نفس ما را پایین بیاورد. امروزه بهترین راه کار برای آن دسته از عزیزان که دچار طاسی و یا کم پشتی مو شده اند، استفاده از تکنیک های متعدد کاشت مو است. کاشت مو در سراسر جهان روشی تایید شده است که می تواند نتیجه ای باورنکردنی و ظاهری زیبا را برای شما به ارمغان آورد. امروزه کاشت مو به روش های متعددی برای میلیون ها نفر در دنیا صورت می گیرد که یکی از راحت ترین و کم خطر ترین تکنیک کاشت مو، روش میکروگرافت است که زیر نظر پزشکان با تجربه و متخصص در کلینیک تخصصی کاشت مو نگارین برای متقاضیان عزیز انجام می شود. در این مقاله به نقد و بررسی کاملی از چگونگی انجام این تکنیک و معایب و مزایای آن پرداخته ایم.

کاشت مو به روش میکرو گرافت

در این تکنیک همچون سایر روش ها، فولیکول های مو از نواحی اهدا کننده که در آن تراکم فولیکول های مو بیشتر است ( اساسا پشت سر بهترین ناحیه اهدا کننده در اکثر افراد می باشد ) با ابزارهایی پیشرفته و مخصوص برداشته می شود و در نواحی دیگر که دچار طاسی و یا کم پشتی شده است، کاشته می شود. تهاجم کمتر و اجرای آسان این تکنیک، در کنار نتایج قابل قبولی که به همراه داد، سبب شده است تا این روش امروزه بسیار مورد توجه متخصصین پوست و مو و متقاضیان قرار بگیرد.

در حال حاضر تکنیک میکروگرافت به صورت تخصصی در کلینیک کاشت مو نگارین انجام می شود. برخورداری از پزشکان متبحر و دلسوز، استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی و و نیز به کار بردن مواد مصرفی با بالاترین کیفیت،  تا کنون بیش از صدها عمل کاشت مو موفق و نتایج بسیار قابل قبول و مطلوبی را برای متقاضیان در این کلینیک به همراه داشته است.

مزیت های میکرو گرافت نسبت به روش‌های دیگر

برای اجرای این تکنیک، محدودیت سنی و جنسی خاصی در نظر گرفته نمی شود و متقاضیان بسیاری که دچار طاسی جزئی یا کلی شده باشند، مواردی که ریزش موهای شدید شده باشند، می توانند از فواید آن بهره مند شوند. همچنین امکان ترمیم ریزش و کم پشتی در ناحیه ابرو و ریش نیز با این روش وجود دارد. یکی از مهمترین ملزومات این تکنیک، دارا بودن بانک مو قابل برداشت و تراکم مطلوب می باشد. بر اساس تشخیص پزشک متخصص، در اکثر مواقع بانک مو مورد استفاده این تکنیک، ناحیه پشت سر است. هرچه تراکم موهای این ناحیه بیشتر باشد، به مراتب نتایج بهتر و طبیعی تری حاصل خواهد شد.

از جمله مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از این تکنیک به راحتی می توان برای ترمیم ریزش مو و کم پشتی در نواحی موی سر، ابرو و ریش استفاده کرد.
 • امکان پیوند تعداد بالایی از گرافت های مو در هر جلسه به کمک این تکنیک وجود دارد.
 • نتایج این تکنیک ظاهری کاملا طبیعی برای متقاضی فراهم خواهد کرد.
 • اجرای آسان این روش، احتمال آسیب بافتی به نواحی اهدا کننده و بانک مو را به حداقل می رساند.
 • با وجود این که تکنیک میکروگرافت، یک روش ترمیمی جدید است، نسبت به روش های دیگر، از سرعت و دقت بالاتری برخوردار است.
 • برخلاف بسیاری از روش های دیگر، این تکنیک کمتر تهاجمی است و اصولا به آن واژه جراحی اطلاق نمی شود.
 • نحوه اجرا این تکنیک، حداقل عوارض و خطرات را ممکن است به همراه داشته باشد. چراکه نیازی به ایجاد هیچ گونه برش و شکاف عمقی یا برداشت از بافت های سر ندارد.
 • ابزارهای پیشرفته مورد استفاده در این روش هیچ ردی از اسکار (جای زخم) و نکروز بافتی بر جای نمی گذارد و دوره نقاهت به مراتب کمتری خواهد داشت.
 • همانطور که از اسم این تکنیک مشخص است، کاشت مو در مقیاس های بسیار زیر و میکرو انجام می شود که همین عامل در نهایت به ظاهر کار تراکم بالایی می بخشد.
 • در این تکنیک به واسطه برخورداری از روش سلول های بنیادی، نتیجه نهایی و رشد موها به مراتب سریعتر خواهد بود.
 • اجرای آسان این تکنیک برای پزشکان محترم، رضایت بالایی را از این تکنیک در میان متخصصین کاشت مو به همراه داشته است.

در بسیاری از مجامع علمی، از این تکنیک به عنوان کم عارضه ترین و کم تهاجمی ترین تکنیک درمان ریزش مو یاد می شود. اما به یاد داشته باشید که انتخاب پزشک متخصص در نتایج این تکنیک بسیار اثر گذار است تا عارضه جانبی خاصی برای شما عزیزان ایجاد نشود. در میان کاندیدهای این تکنیک، مواردی از بی حسی و گزگز در چند هفته بعد از انجام این تکنیک گزارش شده است. اصولا این احساس بی حسی ناشی از کاهش میزان خونرسانی در پوست سر بوده و کاملا طبیعی است و نیاز به انجام هیچ گونه مداخله ای ندارد چرا که به مرور برطرف می شود. برای برخی از متقاضیان گاهی اوقات تورم اتفاق می افتد که با استراحت کردن بهبود می یابد.

نمونه کاشت مو به روش میکروگرافت

نحوه انجام کاشت مو به روش ” میکرو گرافت “

 • در کلینیک تخصصی کاشت مو نگارین، در مرحله اول، متقاضیان گرامی توسط پزشکان متخصص ما معاینه کامل خواهند شد تا شرایط فیزیولوژیکی آنان بررسی شود. سپس با توجه به شرایط و ویژگی های پوست سر متقاضی، پزشک بهترین روش کاشت مو را به متقاضی پیشنهاد می دهد.

سپس برای متقاضی آزمایش خون کاملی درخواست می شود. همچنین در جلسه مشاوره نکات ضروری که باید از یک هفته قبل از پیوند رعایت شود به تفضیل شرح داده خواهد شد. متقاضیان عزیز در این جلسه، نوبت کاشت مو خود را نیز هماهنگ خواهند کرد.

 • مشاوره قبل از کاشت مو به روش میکروگرافتدر روز پیوند به روش میکروگرافت، در ابتدا پوست سر ضدعفونی خواهد شد. سپس با ماده لیدوکائین به صورت موضعی در پوست سر بی حسی ایجاد می شود. در کلینیک نگارین این امکان وجود دارد که بی حسی به صورت بدون تزریق نیز انجام شود تا بدین ترتیب متقاضیان گرامی هیچ گونه دردی در این مرحله احساس نکنند.
 • بی حسی سر قبل از کاشت مو

 

 • سپس با به کار گیری یکی از دو تکنیک هولدرهای اتوماتیک و یا تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت پزشک اقدام به ایجاد سوراخ های بسیار ریزی می کند و فولیکول های مورد نظر از بانک مو برداشت می شود. بسته به نظر پزشک، تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت عمدتا برای آن دسته از متقاضیانی انجام می شود که بانک مو آن ها تراکم کافی نداشته باشد و یا آن که به دلیل وسیع بودن ناحیه دریافت کننده، به تعداد گرافت بیشتری برای برداشت و پیوند نیاز باشد.

 

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت

 • اکنون پزشک با استفاده از سوزن هایی باریک، در ناحیه دریافت کننده سوراخ کوچک ایجاد می کند و با کمک ابزارهایی پیشرفته به نام میکرو ایمپلنتر، گرافت های برداشته شده در مرحله قبل، داخل سوراخ هایی که ایجاد شده بود کاشته می شوند. این میکروموتور ها از ابزارهای مورد استفاده در سایر تکنیک ها ظریف تر و دقیق تر است. همین عامل سبب شده است تا در تکنیک میکروگرافت آسیبی به گرافت های برداشت شده وارد نشود.

 

مراقبت های لازم پس کاشت مو به روش میکروگرافت

در کلینیک نگارین، تمامی نکات مرتبط با مراقبت های اولیه، نحوه صحیح شستشو، و سایر توصیه های کلی به شما ارائه خواهد شد. در ادامه سعی شده است تا به برخی از مهمترین مراقبت های بعد ار کاشت مو  اشاره شود.

 • بهتر است با خود کلاهی نازک و سبک همراه داشته باشید تا هنگام خروج از کلینیک و در راه منزل از ان استفاده کنید و بدین ترتیب از تابش مستقیم نور خورشید و یا ایجاد فشار به پوست سرتان تا حد ممکن جلوگیری شود.
 • از آنجایی که این روش هیچ گونه درد ناشی از کاشت مو و خونریزی بعد از کاشت به جای نمی گذارد، محدودیت خاصی برای انجام فعالیت های روزمره برای شما ایجاد نمی شود، اما بهتر است روز اول را تا حد ممکن استراحت فرمایید.
 • ممکن است متقاضیان عزیز تا حدودی تورم و یا در موارد نادر کبودی داشته باشند. ایجاد تورم و کبودی بعد از کاشت مو امری طبیعی است و با استراحت کردن مرتفع خواهد شد.
 • مطلقا هیچ گونه فشار یا دستکاری به نواحیه پیوند شده وارد نشود.
 • از استحمام کردن در روز اول پرهیز شود.
 • به طور معمول از روز دوم به بعد می توانید استحمام داشته باشید. توجه داشته باشید که تا بازگشتن به شرایط عادی، هرگز از دوش استفاده نشود. بهتر است از کاسه ای کوچک استفاده کنید و با آن آبی که ولرم است را روی سر خود به آرامی بریزید. این کار از ایجاد فشار و آسیب به پیوند شما جلوگیری می کند. آبی که استفاده می شود هرگز نباید خیلی داغ یا خیلی سرد باشد. بهترین دما، دمای محیط است.
 • پزشک مشاور به شما بهترین و مناسب ترین نوع از شوینده ها را نیز معرفی خواهد کرد. در روزهای نخست استحمام کردن، حتما از کف شامپو بر روی ناحیه سر خود استفاده کنید. می توانید با پنبه کف را روی پوست سر خود بگذارید و سپس به آرامی آبکشی نمایید. به هیچ وجه موهای خود را چنگ نزنید.
 • توجه داشته باشید که احتمالا در ماه اول پس از پیوند مو، به طور ناگهانی دچار ریزش مو خواهید شد. این یک امر کاملاً طبیعی و قابل پیش بینی است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. اصولا کاشت مو یک روند زمان بر است و تطبیق فولیکول های کاشته شده کمی زمان نیاز دارد.
 • تا ماه سوم، شاهد رشد آهسته موهای خود خواهید بود.
 • پس از گذشت 6 ماه، موهای شما با سرعت بیشتری رشد خواهد کرد و موهای کاشته شده به تدریج سازگارتر خواهند شد.
 • نتیجه نهایی معمولاً پس از گذشت 1 سال حاصل می شود و در نهایت موهای شما به فرم طبیعی و مطلوب خود خواهد رسید.

نمونه کاشت مو کلینیک نگارین

هزینه کاشت مو به روش میکرو گرافت

نتایج نهایی هر عمل جراحی و بخصوص تکنیک های کاشت مو به عوامل مختلفی همچون کلینیکی که در آن کاشت موی میکروگرافت انجام می شود، دستمزد جراح و پرستاران و پزشک ناظر بر پروسه کاشت مو و نیز هزینه داروها و مواد مصرفی، که در محاسبه هزینه روش میکرو گرافت تأثیرگذار هستند، بستگی دارد. طبق تجربه ما، مهارت پزشک متخصص در نتایج حاصل از این تکنیک بسیار موثر است. متأسفانه نمی توان قبل از مشاوره دقیق با پزشک، اطلاعات کاملی در مورد هزینه کاشت مو به روش میکرو گرافت ارائه داد، اما به طور میانگین هزینه معمول انجام این تکنیک از ۸ تا ۱۰ میلیون تومان متغیر است. شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره خدمات کاشت مو، تعیین وقت قبلی و همچنین جهت اطلاع از هزینه های انجام کاشت مو در کلینیک تخصصی نگارین، همه روزه با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

 • ۰۹۱۲۵۴۴۰۹۸۶

پرسش های متداول

 • آیا خانم هایی که ریزش مو مردانه دارند نیز می توانند این روش را انجام دهند؟

اصولا ریزش موهای وسیع و مردانه در خانم ها کمتر اتفاق می افتد و دلیل اصلی ریزش مو های شدید در خانم ها داروها، شیمی درمانی و یا اختلالات روانی همچون افسردگی یا فقر آهن می تواند باشد ( اصطلاحا کچلی‌های سطح اول و سطح دوم نامیده می شود). با این وجود همان طور که پیش تر نیز ذکر شد، این تکنیک هیچ محدودیت جنسی ندارد. و نتایج مطلوبی را نیز برای بانوان به همراه خواهد داشت.

 • تعداد جلسات مورد نیاز با این تکنیک به چه صورت است؟

این تکنیک نسبت به سایر روش های ترمیم مو، سرعت و دقت بالاتری دارد و عمدتا تعداد جلسات کمتری را شامل می شود. اما اطلاع دقیق از تعداد جلسات مورد نیاز برای هر متقاضی پس از معاینه مشخص می شود. برای برخی از متقاضیان پیوند در یک جلسه انجام شود. اما برای برخی دیگر ممکن است به دو جلسه نیاز باشد. تعداد جلسات توسط پزشک و براساس وسعت ریزش مو و تعداد فولیکول های مورد نیاز تعیین می شود.

 • آیا رشد موها در این تکنیک سریعتر از سایر تکنیک هاست؟

بله. در این تکنیک رشد مو ها به مراتب سریع است و نتایج قابل قبولی را به همراه دارد.

 • هر جلسه میکروگرافت چند ساعت طول می کشد؟

بسته به نظر پزشک محترم، و این که ناحیه ای که دچار طاسی شده است، به چه میزان گرافت برای پیوند نیاز دارد، تعداد جلسات و مدت زمان هر جلسه برای هر متقاضی متفاوت است. اما به طور متوسط کاشت مو به روش میکروگرافت بین 2 الی 8 ساعت ممکن است به طول بیانجامد.

 • آیا حین انجام این تکنیک و نیز در دوره نقاهت پس از آن، دردی احساس می شود؟

بسیاری از افرادی که از تکنیک میکروگرافت استفاده کرده اند، هیچ گونه دردی را حین اجرا پیوند گزارش نکرده اند. به طور کلی تکنیک میکروگرافت به دلیل استفاد از ابزهای پیشرفته و ظریف تر نسبت به سایر تکنیک ها، کمترین عوارض جانبی را خواهد داشت. پس از اتمام پیوند و در زمانی که متقاضی در دوره نقاهت به سر می برد، در پاره ای از موارد و بسته به عوامل متعددی، احساس درد هایی بسیار خفیف همراه با احساس گزگز و مورمور وجود داشته است که به دلیل کاهش خونرسانی به بافت های پوست سر است و امری کاملا طبیعی است. در صورت تمایل می توانید از کمپرس یخ برای مواردی که دردی احساس می شود، استفاده فرمایید. در شرایطی که تحمل درد برای شما سخت باشد، توصیه می شود با پزشک محترم خود در تماس باشید و یا به کلینیک مراجعه فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 28

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید !

اگر این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، عذر ما را بپذیرید !

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت بهبود این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا